رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳ شهریور ۱۳۹۸

روابط عمومی

 

 

تاریخچه مرکز

در پاییز سال 1327 اولین فرستنده رادیویی متعلق به ارتش در شهر سنندج آغاز به کار کرد و از طریق بلندگوهای نصب شده بر سر بام خانه ­ها و ساختمانهای اداری اطراف میدان شهر این جمله شنیده شد "اینجا ایران است. رادیو سنندج" آن روزها برنامه­ های رادیو منحصر به یک ساعت برنامه روزانه شامل خبر و قطعات موسیقی محلی بود. از این واقعه بیش از 50 سال می­گذرد و اکنون تکامل و گسترش بیشتری یافته است. در سال 1330هجری شمسی یک فرستنده رادیویی مستقل به قدرت یک کیلو وات در شهر سنندج راه اندازی شد و پخش برنامه ها را چند ساعت افزایش داد. مراحل تکمیلی و کار احداث و راه اندازی یک مرکز نسبتا کامل رادیو و تلویزیونی در شهر سنندج، مرکز استان کردستان در سال 1350ه.ش با شروع به کار نخستین فرستنده این مرکز و تقویت و پخش برنامه های شبکه اول سیما جنبه عملی به خود گرفت .

در اجرای طرح توسعه مراکز رادیو و تلویزیونی و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال 63 استودیوهای جدید ضبط و پخش برنامه های محلی از این مرکز ابتدا به 3 ساعت و به تدریج به 5 ساعت در روز افزایش یافت. این در شرایطی بود که در آن موقع امکانات پخش برنامه های تلویزیونی مختص به یک استودیوی پخش سیاه و سفید بود که بعضا از آن برای ضبط برنامه های ساده تلویزیونی استفاده می شد.در سال 1366 ضمن افتتاح جدید مرکز کردستان، استودیوی پخش رنگی سیمای سنندج نیز گشایش یافت و بهره برداری از آن آغاز شد.روند تولید و پخش برنامه های صدا و سیما با افتتاح شبکه های استانی تکمیل گردید و در آبان ماه سال1375شبکه استانی صدای مرکز کردستان با تولید و پخش برنامه های  محلی کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر 24 ساعت در شبانه روز به زبانهای کردی و فارسی برنامه تولید و پخش می کند.

شبکه استانی سیمای مرکز کردستان در 25 آذر 1380 با تولید و پخش 5 ساعت برنامه در روز افتتاح شد و  روزانه با 8 ساعت برنامه در روز به کار خود ادامه داد. در آن زمان بیش از 180 ایستگاه تلویزیونی و رادیویی FM وAM در استان، کار تقویت و پخش برنامه های صدا و سیمای سراسری و استانی را به عهده داشتند و در استانهای آذربایجان غربی و شرقی و کرمانشاه و در کردستان عراق نیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان دریافت می شد. هم اکنون تعداد این ایستگاهها به 270 عدد رسیده است و با افتتاح آپلینک و پخش ماهواره­ای برنامه های مرکز در 22 تیر 87 این شبکه جهانی شده است. در30 اردیبهشت سال 90 مرکز با افزایش تولید و پخش برنامه ها تا 20 ساعت بین مراکز پیشرو شده و ابتدای ماه رمضان همان سال پخش برنامه های 24 ساعته شد و با این امر گامی بسیار مهم در جهت جذب مخاطب و ارائه برنامه های محتوی محور و کارشناسی شده برداشته شد. همزمان با آن و با بهره برداری از سامانه دیجیتال سنندج، کیفیت پخش تصاویر ارسالی بسیار مطلوب شده است و در آینده ودر جهت پوشش سایر شهرهای استان به سامانه دیجیتال اقدام خواهد شد.

رویدادهای مرکز

انتصابات جدید در مرکز کردستان
کردستان
انتصابات جدید در مرکز کردستان
عبدالملکی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان تغییرات مدیرتی را در شبکه استانی اعمال کرد.
چشم و دل معاونین و مدیران صدا و سیما به زیارت شهداء روشن شد
کردستان
چشم و دل معاونین و مدیران صدا و سیما به زیارت شهداء روشن شد
به پاس زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهداء گرانقدر انقلاب اسلامی ایران مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان به همراه معاونین و مدیران و جمعی از کارکنان به زیارت گلزار شهداء رفتند.
نشست آسیب شناسی موسیقی در شبکه استانی برگزار شد
فرهنگی
نشست آسیب شناسی موسیقی در شبکه استانی برگزار شد
با حضور جمعی از هنرمندان عرصه موسیقی وضعیت موسیقی در شبکه استانی کردستان مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
تجلیل از بازنشستگان شبکه استانی
کردستان
تجلیل از بازنشستگان شبکه استانی
به پاس قدردانی از زحمات و تلاشهای همکاران بازنشسته مراسم تجلیل و تکریم از بازنشستگان صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.
تقدیر ویژه از رئیس رسانه ملی و شبکه استانی کردستان
سپاه پاسداران
تقدیر ویژه از رئیس رسانه ملی و شبکه استانی کردستان
جمعی از فرماندهان ارشد سپاه استان کردستان با حضور در دفتر دکتر جعفر عبدالملکی از روسای سازمان صدا و سیما تقدیر و تشکر کردند.
نخستین جلسه اندیشه ورزی برنامه های شبکه استانی کردستان برگزار شد.
نخستین جلسه اندیشه ورزی برنامه های شبکه استانی کردستان برگزار شد.
جمعی از نخبگان و اساتید دانشگاه به آسیب‌شناسی وضعیت موجود مرکز و ارائه پیشنهادها و انتظارات از رسانه‌ی استانی پرداختند.
حفظ استقلال و بی طرفی در شبکه استانی یک اصل است.
کردستان
حفظ استقلال و بی طرفی در شبکه استانی یک اصل است.
نمایندگان استان کردستان در مجلس شورای اسلامی و دکتر جعفر عبدالملکی رئیس شبکه اصالت و فرهنگ بر تعامل دوسویه و بیشتر نمایندگان با رسانه تاکید کردند.
دیدار سردار آزادی با دکتر عبدالملکی
کردستان
دیدار سردار آزادی با دکتر عبدالملکی
سردار سرتیپ دوم علی آزادی فرمانده نیروی انتظامی استان کردستان با دکتر عبدالملکی مدیر کل شبکه استانی کردستان با دیدار و گفت و گو کرد.

ارتباط با صدا و سیمای مرکز

روابط عمومی
تلفن: 33660501
پست الکترونیک: pr@kurdistan.irib.ir
معاونت سيما
تلفن: 1-33625100
پيامك: 30000872
tvp@kurdistan.irib.ir
معاونت صدا
تلفن: 33623806
پيامك: 30000871
معاونت خبر
تلفن: 33623902
پیامک: 30000873
وب سايت
تلفن: 33620401 , آدرس سایت: kurdistan.irib.ir
پست الکترونیک: info@kurdistan.irib.ir
تلفن مركزي (تلفنخانه)
33623800-5
آدرس مرکز
خ پاسداران - خ جام جم - صداوسیمای مرکز کردستان
کدپستی: 33617653781 , نمابر: 1-33623900
پست الکترونیک: kurdtv@irib.ir

جذب ایده و سوژه