رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

روابط عمومی

 

 

تاریخچه مرکز

در پاییز سال 1327 اولین فرستنده رادیویی متعلق به ارتش در شهر سنندج آغاز به کار کرد و از طریق بلندگوهای نصب شده بر سر بام خانه ­ها و ساختمانهای اداری اطراف میدان شهر این جمله شنیده شد "اینجا ایران است. رادیو سنندج" آن روزها برنامه­ های رادیو منحصر به یک ساعت برنامه روزانه شامل خبر و قطعات موسیقی محلی بود. از این واقعه بیش از 50 سال می­گذرد و اکنون تکامل و گسترش بیشتری یافته است. در سال 1330هجری شمسی یک فرستنده رادیویی مستقل به قدرت یک کیلو وات در شهر سنندج راه اندازی شد و پخش برنامه ها را چند ساعت افزایش داد. مراحل تکمیلی و کار احداث و راه اندازی یک مرکز نسبتا کامل رادیو و تلویزیونی در شهر سنندج، مرکز استان کردستان در سال 1350ه.ش با شروع به کار نخستین فرستنده این مرکز و تقویت و پخش برنامه های شبکه اول سیما جنبه عملی به خود گرفت .

در اجرای طرح توسعه مراکز رادیو و تلویزیونی و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال 63 استودیوهای جدید ضبط و پخش برنامه های محلی از این مرکز ابتدا به 3 ساعت و به تدریج به 5 ساعت در روز افزایش یافت. این در شرایطی بود که در آن موقع امکانات پخش برنامه های تلویزیونی مختص به یک استودیوی پخش سیاه و سفید بود که بعضا از آن برای ضبط برنامه های ساده تلویزیونی استفاده می شد.در سال 1366 ضمن افتتاح جدید مرکز کردستان، استودیوی پخش رنگی سیمای سنندج نیز گشایش یافت و بهره برداری از آن آغاز شد.روند تولید و پخش برنامه های صدا و سیما با افتتاح شبکه های استانی تکمیل گردید و در آبان ماه سال1375شبکه استانی صدای مرکز کردستان با تولید و پخش برنامه های  محلی کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر 24 ساعت در شبانه روز به زبانهای کردی و فارسی برنامه تولید و پخش می کند.

شبکه استانی سیمای مرکز کردستان در 25 آذر 1380 با تولید و پخش 5 ساعت برنامه در روز افتتاح شد و  روزانه با 8 ساعت برنامه در روز به کار خود ادامه داد. در آن زمان بیش از 180 ایستگاه تلویزیونی و رادیویی FM وAM در استان، کار تقویت و پخش برنامه های صدا و سیمای سراسری و استانی را به عهده داشتند و در استانهای آذربایجان غربی و شرقی و کرمانشاه و در کردستان عراق نیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان دریافت می شد. هم اکنون تعداد این ایستگاهها به 270 عدد رسیده است و با افتتاح آپلینک و پخش ماهواره­ای برنامه های مرکز در 22 تیر 87 این شبکه جهانی شده است. در30 اردیبهشت سال 90 مرکز با افزایش تولید و پخش برنامه ها تا 20 ساعت بین مراکز پیشرو شده و ابتدای ماه رمضان همان سال پخش برنامه های 24 ساعته شد و با این امر گامی بسیار مهم در جهت جذب مخاطب و ارائه برنامه های محتوی محور و کارشناسی شده برداشته شد. همزمان با آن و با بهره برداری از سامانه دیجیتال سنندج، کیفیت پخش تصاویر ارسالی بسیار مطلوب شده است و در آینده ودر جهت پوشش سایر شهرهای استان به سامانه دیجیتال اقدام خواهد شد.

رویدادهای مرکز

مشکل پخش زنده فوتبال از شبکه سه و ورزش در شهرهای سقز و بانه مرتفع گردید.
عاون فنی شبکه کردستان:
مشکل پخش زنده فوتبال از شبکه سه و ورزش در شهرهای سقز و بانه مرتفع گردید.
معاون فنی شبکه کُردستان: مشکل پخش زنده فوتبال باشگاه‌های خارجی از شبکه سه و ورزش در شهرهای سقز و بانه مرتفع گردید.
اعتماد به شبکه کردستان فراملی است
اعتماد به شبکه کردستان فراملی است
نماینده ولی فقیه در استان گفت: صدا وسیمای مرکز کردستان توانسته مخاطبان بسیاری را در داخل و خارج از کشور جذب کند.
همکاری با بسیج باید در بالاترین سطح باشد
کردستان
همکاری با بسیج باید در بالاترین سطح باشد
نشست هم اندیشی مسئولان شوراهای بسیج پایگاه مقاومت شهید چمران صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.
آیین رونمایی از کتاب صوتی دخترم ناهید
کردستان
آیین رونمایی از کتاب صوتی دخترم ناهید
زندگینامه شهیده شاخص استان کردستان در قالب کتاب صوتی با عنوان «دخترم ناهید» به صورت رسمی رونمایی شد.
نیروی انسانی فعال و کارآمد مهمترین سرمایه سازمان است
شبکه کردستان
نیروی انسانی فعال و کارآمد مهمترین سرمایه سازمان است
با حکم مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان سرپرستان پخش و تولیدصدا، پشتیبانی و خدمات، روابط عمومی و مدیر ارتباطات زمینی و ماهواره ای منصوب شدند.
آئین رونمایی از مستند همه جای ایران سرای من است برگزار شد.
کردستان
آئین رونمایی از مستند همه جای ایران سرای من است برگزار شد.
مراسم رونمایی از مستند فاخر همه جای ایران سرای من است و تجلیل از خانواده شهید سرلشکر فیض الله امانی با حضور مقامات لشکری و کشوری استان و منطقه غرب کشور برگزار گردید.
مراسم حلیم پزی نذری هیئت مرکز
کردستان؛
مراسم حلیم پزی نذری هیئت مرکز
به مناسبت هفته شهدای عاشورای حسینی هیئت ابوالفضل العباس در گرامیداشت حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) صدا و سیمای مرکز کردستان از محل نذورات مردمی اقدام به پخت و توزیع حلیم نمود.
انتصابات جدید مدیریتی در مرکز کردستان
انتصاب
انتصابات جدید مدیریتی در مرکز کردستان
سرپرست معاونتهای جدید اداری و مالی، برنامه ریزی و نظارت، و اطلاعات و اخبار با حکم عبدالملکی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کردستان منصوب شدند.

ارتباط با صدا و سیمای مرکز

روابط عمومی
تلفن: 33660501
پست الکترونیک: pr@kurdistan.irib.ir
معاونت سيما
تلفن: 1-33625100
پيامك: 30000872
tvp@kurdistan.irib.ir
معاونت صدا
تلفن: 33623806
پيامك: 30000871
معاونت خبر
تلفن: 33623902
پیامک: 30000873
وب سايت
تلفن: 33620401 , آدرس سایت: kurdistan.irib.ir
پست الکترونیک: info@kurdistan.irib.ir
تلفن مركزي (تلفنخانه)
33623800-5
آدرس مرکز
خ پاسداران - خ جام جم - صداوسیمای مرکز کردستان
کدپستی: 33617653781 , نمابر: 1-33623900
پست الکترونیک: kurdtv@irib.ir

جذب ایده و سوژه