رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۴ تیر ۱۳۹۸

روابط عمومی

 

 

تاریخچه مرکز

در پاییز سال 1327 اولین فرستنده رادیویی متعلق به ارتش در شهر سنندج آغاز به کار کرد و از طریق بلندگوهای نصب شده بر سر بام خانه ­ها و ساختمانهای اداری اطراف میدان شهر این جمله شنیده شد "اینجا ایران است. رادیو سنندج" آن روزها برنامه­ های رادیو منحصر به یک ساعت برنامه روزانه شامل خبر و قطعات موسیقی محلی بود. از این واقعه بیش از 50 سال می­گذرد و اکنون تکامل و گسترش بیشتری یافته است. در سال 1330هجری شمسی یک فرستنده رادیویی مستقل به قدرت یک کیلو وات در شهر سنندج راه اندازی شد و پخش برنامه ها را چند ساعت افزایش داد. مراحل تکمیلی و کار احداث و راه اندازی یک مرکز نسبتا کامل رادیو و تلویزیونی در شهر سنندج، مرکز استان کردستان در سال 1350ه.ش با شروع به کار نخستین فرستنده این مرکز و تقویت و پخش برنامه های شبکه اول سیما جنبه عملی به خود گرفت .

در اجرای طرح توسعه مراکز رادیو و تلویزیونی و پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در نیمه دوم سال 63 استودیوهای جدید ضبط و پخش برنامه های محلی از این مرکز ابتدا به 3 ساعت و به تدریج به 5 ساعت در روز افزایش یافت. این در شرایطی بود که در آن موقع امکانات پخش برنامه های تلویزیونی مختص به یک استودیوی پخش سیاه و سفید بود که بعضا از آن برای ضبط برنامه های ساده تلویزیونی استفاده می شد.در سال 1366 ضمن افتتاح جدید مرکز کردستان، استودیوی پخش رنگی سیمای سنندج نیز گشایش یافت و بهره برداری از آن آغاز شد.روند تولید و پخش برنامه های صدا و سیما با افتتاح شبکه های استانی تکمیل گردید و در آبان ماه سال1375شبکه استانی صدای مرکز کردستان با تولید و پخش برنامه های  محلی کار خود را آغاز کرد و در حال حاضر 24 ساعت در شبانه روز به زبانهای کردی و فارسی برنامه تولید و پخش می کند.

شبکه استانی سیمای مرکز کردستان در 25 آذر 1380 با تولید و پخش 5 ساعت برنامه در روز افتتاح شد و  روزانه با 8 ساعت برنامه در روز به کار خود ادامه داد. در آن زمان بیش از 180 ایستگاه تلویزیونی و رادیویی FM وAM در استان، کار تقویت و پخش برنامه های صدا و سیمای سراسری و استانی را به عهده داشتند و در استانهای آذربایجان غربی و شرقی و کرمانشاه و در کردستان عراق نیز صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران مرکز کردستان دریافت می شد. هم اکنون تعداد این ایستگاهها به 270 عدد رسیده است و با افتتاح آپلینک و پخش ماهواره­ای برنامه های مرکز در 22 تیر 87 این شبکه جهانی شده است. در30 اردیبهشت سال 90 مرکز با افزایش تولید و پخش برنامه ها تا 20 ساعت بین مراکز پیشرو شده و ابتدای ماه رمضان همان سال پخش برنامه های 24 ساعته شد و با این امر گامی بسیار مهم در جهت جذب مخاطب و ارائه برنامه های محتوی محور و کارشناسی شده برداشته شد. همزمان با آن و با بهره برداری از سامانه دیجیتال سنندج، کیفیت پخش تصاویر ارسالی بسیار مطلوب شده است و در آینده ودر جهت پوشش سایر شهرهای استان به سامانه دیجیتال اقدام خواهد شد.

رویدادهای مرکز

محتوای با کیفیت بر مبنای دین، اخلاق و آگاهی در رسانه ملی ترویج شود
کردستان؛
محتوای با کیفیت بر مبنای دین، اخلاق و آگاهی در رسانه ملی ترویج شود
حجت الاسلام و المسلمین آیت اللا شاهرودی آموزش سوادرسانه ای، ارتقاء محتواها، تغییر ذائقه ها، خودسازی، سبک زندگی اسلامی، دین مداری و امیدبخشی، ترویج سرمایه گذاری و رونق تولید و ایجاد آرامش را از جمله وظایف رسانه ملی در استان عنوان کرد.
دیدار مدیران و روسای دستگاهای استان با مدیر کل مرکز
دیدار مدیران و روسای دستگاهای استان با مدیر کل مرکز
در نخستین روزهای کاری مدیرکل شبکه استانی، جمعی از مدیران دستگاه های استان کردستان با جعفر عبدالملکی مدیرکل جدید شبکه اصالت و فرهنگ دیدار کردند.
مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان معرفی شد
مدیرکل جدید صداوسیمای مرکز کردستان معرفی شد
مديركل جديد صدا و سيماي مركز كردستان با حضور معاون امور استان ها جناب آقاي دكتر دارابي، نماينده ولي فقيه در استان كردستان آيت الله شاهرودي و استاندار كردستان مهندس مرادنيا معرفي شد.
عبدالملکی مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان شد
عبدالملکی مدیرکل صداوسیمای مرکز کردستان شد
با حکم رئیس رسانه ملی جعفر عبدالملکی به سمت «مدیرکل صدا و سیمای مرکز کردستان» منصوب شد.
برگزاری دوره آموزشی توجیهی تخلفات اداری در مرکز کردستان
کردستان
برگزاری دوره آموزشی توجیهی تخلفات اداری در مرکز کردستان
به منظور آشنایی بیشتر مدیران و کارکنان سازمان با قوانین، مقررات و ساختارهای مربوط به حوزه تخلفات ادارای دوره آموزشی تخلفات اداری در صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد.
درخشش کارکنان مرکز کردستان در اجلاسیه جهانی صدا
کردستان؛
درخشش کارکنان مرکز کردستان در اجلاسیه جهانی صدا
حسین سلطانیان، از کارکنان صدای مرکز کردستان توانست، در اجلاسیه جهانی صدا، با ارائه یک مقاله با موضوع رادیو و اقتصاد، مقام دوم این اجلاسیه را کسب کند.
تصویربرداری «نون. خ» سوم فروردین به پایان می‌رسد
تهیه کننده سریال نون. خ
تصویربرداری «نون. خ» سوم فروردین به پایان می‌رسد
مهدی فرجی تهیه‌کننده این سریال از پایان تصویربرداری آن در سومین روز از سال جدید خبر داد.
تدارک 80 شبکه استانی برای نوروز 98
تدارک 80 شبکه استانی برای نوروز 98
معاون امور استان‌های رسانه ملی: شبکه‌های استانی صدا و سیما با هزارو850ساعت ویژه برنامه رادیویی و هزارو400ساعت برنامه تلویزیونی به استقبال نوروز 98 می‌روند.

ارتباط با صدا و سیمای مرکز

روابط عمومی
تلفن: 33660501
پست الکترونیک: pr@kurdistan.irib.ir
معاونت سيما
تلفن: 1-33625100
پيامك: 30000872
tvp@kurdistan.irib.ir
معاونت صدا
تلفن: 33623806
پيامك: 30000871
معاونت خبر
تلفن: 33623902
پیامک: 30000873
وب سايت
تلفن: 33620401 , آدرس سایت: kurdistan.irib.ir
پست الکترونیک: info@kurdistan.irib.ir
تلفن مركزي (تلفنخانه)
33623800-5
آدرس مرکز
خ پاسداران - خ جام جم - صداوسیمای مرکز کردستان
کدپستی: 33617653781 , نمابر: 1-33623900
پست الکترونیک: kurdtv@irib.ir

جذب ایده و سوژه