جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

نماز عید فطر با حفظ دستورالعمل های بهداشتی - کرونا را شکست می دهیم

 

 

موشن گرافیک

پوستر و اینفوگرافیک

نمایش طنز

اخبار

« بازگشت

نماز عید فطر با حفظ دستورالعمل های بهداشتی

نماز عید فطر با حفظ دستورالعمل های بهداشتی


نماز عید فطر با حفظ دستورالعمل های بهداشتی
به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان ، نماز عید سعید فطر با حفظ فاصله اجتماعی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا توسط نمازگزاران کردستانی در مساجد استان برگزار می‌شود.
به محض اعلام عید از طرف دفتر مقام معظم رهبری ، نماز عید سعید فطر به امامت آیت الله حسینی شاهرودی نماینده ولی فقیه رأس ساعت ۷ صبح در حسینیه سنندج برگزار می شود.
بر اساس هماهنگی‌های انجام شده و همچنین با تصویب ستاد استانی مقابله با شیوع کرونا ، نماز عید سعید فطر با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در برخی از محلات و مساجد که سفید اعلام شوند برگزار می‌شود.
میزان پرداخت زکات فطره امسال هم تعیین شد.
شورای افتای استان کردستان مبلغ زکات فطریه را برای امسال هفتاد و پنج هزار ریال برای هر نفر تعییین کرد.
شورای افتای استان همچنین اضافه کرد :  میزان زکات فطریه بر اساس قوت غالب منطقه در حدود دو و نیم کیلوگرم گندم تعیین شد و امسال طبق اعلام این شورا مبلغ پرداخت برای هر نفر هفت هزارو ۵۰۰ تومان است.
موعد پرداخت زکات فطره از غروب روز آخر ماه مبارک رمضان تا ظهر روز عید است و برای کسانی که در نماز عید فطر شرکت می‌کنند، بهتر است قبل از نماز عید این مبلغ را پرداخت یا از مجموع اموالشان جدا کنند.
قریشی مدیر کل بهزیستی استان کردستان هم گفت : با توجه به شیوع بیماری کووید ۱۹ برنامه ریزی بهزیستی استان در زمینه جذب زکات فطره بصورت الکترونیکی است و به همین منظور مردم مومن و خیر استان می‌توانند زکات خود را از طریق شماره کارت ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۱۸۱۶۷۸۴ و یا با کد دستوری ستاره ۷۳۳ ستاره ۴ ستاره ۱۴۰۰۰۲۵ مربع واریز کنند.
رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان هم با بیان اینکه در تمام شهرستان‌های استان یک پایگاه برای جمع آوری زکات فطریه دایر می شود گفت : شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۵۹۲۵ و و همچنین ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۵۹۱۷ را برای واریز زکات فطریه در کردستان اعلام کرد.