جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

IT و ICT رسته ملی اجرایی تکاپو در کردستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

IT و ICT رسته ملی اجرایی تکاپو در کردستان است

IT و ICT رسته ملی اجرایی تکاپو در کردستان است


مدیر کارآفرینی اداره کار و رفاه اجتماعی کردستان

نادر اردلان شامگاه دوشنبه در جلسه هماهنگی بین‌دستگاهی در راستای اجرای طرح تکاپو در استان کردستان، اظهار کرد: دولت برای رونق اقتصادی دو برنامه را در دستور کار خود قرار داده است.

به گفته وی، مهار و تورم و خروج از رکود برنامه‌های دولت در راستای رونق اقتصادی است که در کوتاه‌مدت نمی‌تواند تاثیری در اشتغال و رفع معضل بیکاری داشته باشد.

مدیر کارآفرینی و توسعه اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان با بیان اینکه رشد اشتغال در برخی از واحدهای استان منفی و در بعضی دیگر مثبت است، گفت: مهم‌ترین بحثی که دولت به عنوان مداخله در حمایت از اشتغال و حفظ واحدهای تولیدی برای خود تعریف کرده است، بحث نهاده‌ها است.

به گفته اردلان، طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار با عنوان «تکاپو» به منظور شناسایی فرصت‌های شغلی و توسعه آنها با هماهنگی و همکاری سازمان یونیدو به صورت پایلوت در هشت استان کشور در حال اجرا است.

وی با اشاره به اینکه کردستان یکی از 8 استان تعیین شده برای اجرای این طرح است، گفت: به همین منظور 47 رسته کسب و کار در استان کردستان شناسایی شده است.

مدیر کارآفرینی و توسعه اشتغال اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان اظهار کرد: 10 رسته از این تعداد که 80 درصد از اشتغال‌های موجود در استان را شامل می‌شود به عنوان اولویت اجرای این مهم در نظر گرفته شده است.

اردلان با بیان اینکه با توجه به توانمندی‌های خاص استان از لحاظ نیروی انسانی فارغ‌التحصیل در حوزه IT و ICT، این رسته به عنوان رسته ملی تکاپو برای استان کردستان انتخاب شده است، خاطرنشان کرد: زنبورداری و گردشگری هم از دیگر اولویت‌های اجرای این طرح در استان کردستان است.

وی از برگزاری ورک‌شاپی برای نشان دادن ظرفیت‌های استان در این حوزه در مرداد ماه امسال خبر داد و ضمن تاکید بر اطلاع‌رسانی مناسب در این مورد، گفت: این ورک‌شاپ می‌تواند بستر بسیار خوبی برای نشان دادن ظرفیت‌های استان در این حوزه باشد.

مدیر کارآفرینی و توسعه اشتغال اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان در پایان طرح تکاپو را موثر در توسعه اشتغال در استان دانست و افزود: این طرح می‌تواند بسیاری از زیرساخت‌های مورد نیاز کردستان در حوزه اشتغال را فراهم سازد.

آدرس کوتاه :