جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود.

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود.


مدیرعامل سازمان اموال تملیکی کشور درسنندج گفت:

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود.

امین دلیری، از آمادگی برای تحویل تمامی کالاهای ضبط شده خبر داد و افزود : با توجه به رویکرد جدید به زودی انبارهای این سازمان خالی می شود.

وی یکی از برنامه های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی را باز صادرات کالاهای قاچاقی که مشابه داخلی ندارند اعلام کرد وگفت: این اقلام با توجه به قانون در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد تا آن را صادر کنند.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق بدون هوشمند سازی امکان ندارد، گفت : به منظور یکپارچه سازی اطلاعات مرتبط با مقوله ی قاچاق بزودی سامانه های هوشمند در سراسر کشور راه اندازی می شوند.

استاندار کردستان هم گفت:  خط قرمز دولت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با کالاهایی است که سلامت عمومی جامعه را به خطر می اندارند.

عبدالمحمد زاهدی افزود: رویکرد ما ساماندهی معابر کولبری و وارد کردن این معابر به مقوله صادرات است.

معاون پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی کشور هم در این کمیسیون، کولبری را نوعی برده داری نوین اعلام کرد و گفت : باید با کسانی که کولبران را مورد سواستفاده قرارمی دهند برخورد شود.

محمد بارانی از برگزاری آموزن استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی در ماه جاری خبر داد و افزود : از 350 نفری که در سراسر کشور استخدام می شوند 14 نفر مربوط به استان کردستان است.

عبدالمجید اجتهادی، مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی کشور هم از برخورد جدی این سازمان با متخلفین در زمینه ورود کالای قاچاق به کشورخبر داد و گفت : روند تشدید رسیدگی به پرونده ها نسبت به سال 92 ده برابر شده است.

امروز همچنین انبار جدید سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سنندج مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان

آدرس کوتاه :