رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود. - نمایش محتوای خبر

 

 

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی کشور درسنندج گفت:

95 درصد ازکل کالاهای قاچاقی که به کشور وارد می شود، شناسایی وضبط نمی شود.

امین دلیری، از آمادگی برای تحویل تمامی کالاهای ضبط شده خبر داد و افزود : با توجه به رویکرد جدید به زودی انبارهای این سازمان خالی می شود.

وی یکی از برنامه های سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی را باز صادرات کالاهای قاچاقی که مشابه داخلی ندارند اعلام کرد وگفت: این اقلام با توجه به قانون در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد تا آن را صادر کنند.

مدیرعامل سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اینکه مبارزه با قاچاق بدون هوشمند سازی امکان ندارد، گفت : به منظور یکپارچه سازی اطلاعات مرتبط با مقوله ی قاچاق بزودی سامانه های هوشمند در سراسر کشور راه اندازی می شوند.

استاندار کردستان هم گفت:  خط قرمز دولت در زمینه مبارزه با قاچاق کالا و ارز، مبارزه با کالاهایی است که سلامت عمومی جامعه را به خطر می اندارند.

عبدالمحمد زاهدی افزود: رویکرد ما ساماندهی معابر کولبری و وارد کردن این معابر به مقوله صادرات است.

معاون پیشگیری از وقوع تخلفات سازمان تعزیرات حکومتی کشور هم در این کمیسیون، کولبری را نوعی برده داری نوین اعلام کرد و گفت : باید با کسانی که کولبران را مورد سواستفاده قرارمی دهند برخورد شود.

محمد بارانی از برگزاری آموزن استخدامی سازمان تعزیرات حکومتی در ماه جاری خبر داد و افزود : از 350 نفری که در سراسر کشور استخدام می شوند 14 نفر مربوط به استان کردستان است.

عبدالمجید اجتهادی، مدیر کل دفتر مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی کشور هم از برخورد جدی این سازمان با متخلفین در زمینه ورود کالای قاچاق به کشورخبر داد و گفت : روند تشدید رسیدگی به پرونده ها نسبت به سال 92 ده برابر شده است.

امروز همچنین انبار جدید سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی در سنندج مورد بهره برداری قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان