رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۴ مهر ۱۳۹۸

938 میت در آرامستان بهشت محمدی خاكسپاری شدند. - نمایش محتوای خبر

 

 

938 میت در آرامستان بهشت محمدی خاكسپاری شدند.

آرامستان

938 میت در آرامستان بهشت محمدی خاكسپاری شدند.

مدیر عامل سازمان آرامستانها فعالیتهای نه ماهه سال 94 را تشریح کرد.
مدیرعامل سازمان آرامستانهای شهرداری سنندج عنوان کرد: در نه ماهه اول امسال 938 میت در آرامستان بهشت محمدی به خاک سپرده شدند که از این تعداد 567 نفر مرد و 371 نفر زن بوده اند.
توفیق سرفراز اظهار داشت: در سه ماهه اول 314 نفر شامل ( 194 مرد و 120 زن ) ، سه ماهه دوم 314 نفر ( 174 مرد و 140 زن ) و سه ماهه سوم نیز 310 نفر ( 199 مرد و 111 زن ) دفن شدند.
وی بیشترین آمار متوفیان را مختص به آذر ماه با تعداد 115 نفر شامل 69 مرد و 46 زن و کمترین آمار را مربوط به مهر ماه با 90 نفر شامل 63 مرد و 27 زن عنوان کرد.
سرفراز هرس زمستانه درختان و فضای سبز محوطه، انجام عملیات خاکریزی و تسطیح قطعه جدید آرامستان به مساحت یک هکتار، برگزاری مراسم تدفیت هنرمندان نامی سنندجی در قطعه هنرمندان، مزایده اجاره 4 باب مغازه در ضلع غربی جهت ایجاد درآمد پایدار، نصب و راه اندازی 8 عدد آب سردکن در قطعات مختلف، نصب تهویه هوا در غسالخانه برادران و خواهران، تعمیرات و بازسازی عسالخانه برادران را از جمله اقدامات این سازمان در نه ماهه اول سال 94 برشمرد.
وی همچنین به گلکاری فضای سبز محوطه سازمان و نصب گلدان در ورودی سازمان، محوطه سازی و جدول کاری قطعه شهدای آرامستان تایله، تعمیر و بازسازی دیوار شمالی آرامستان بهشت محمدی و تعمیر و بازسازی 30 عدد از قبور سمت شمالی قطعه چهار که بر اثر ریزش دیوار خسارت دیده بود، سنگفرش نمودن قطعه هنرمندان و جانمایی یادمان شهدای پیشمرگ مسلمان کر در قطعه شهدای بهشت محمدی اشاره کرد.
وی همچنین در ادامه از بازسازی و مرمت آرامستان واقع در شهرک مولوی، بازسازی قبور مطهر شهدای گرانقدر در آرامستانهای تپه شیخ سلام و پیر محمد سنندج، دیوار چینی و خاکبرداری قسمت جنوبی میدان بهشت محمدی به طول 100 متر، خط کشی خیابانهای سازمان، ایجاد راه دسترسی آسان مزار شهدا در تایله و برگزاری مراسم قرآنی شمیم وحی با حضور قاریان بین المللی نام برد.
مدیر عامل سازمان آرامستانها در نهایت از تولید 1800 سنگ مزار برای متوفیان، تولید 7500 سنگ لحد و 6000 هزار عدد بلوک دیواری در سازمان در نه ماهه نخست سال جاری خبر داد و گفت: سازمان آرامستانها همواره در پی خدمت رسانی بیش از بیش به شهروندان می باشد که امید است مورد رضایت واقع شود.