جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

846 میلیارد تومان پروژه در دهه فجر به بهره برداری می رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

846 میلیارد تومان پروژه در دهه فجر به بهره برداری می رسد

استاندار کردستان گفت:

846 میلیارد تومان پروژه در دهه فجر به بهره برداری می رسد

عبدالمحمد زاهدی در نشستی با اصحاب رسانه های جمعی استان با بیان اینکه در مجموع 707 پروژه در ایام الله دهه فجر در استان مورد بهره برداری قرار می گیرد افزود: 156 مورد از این پروژه ها عمرانی ملی و 455 پروژه استانی است  و همچنین 96 طرح و پروژه سرمایه گذاری است که برای همه این طرح ها اعتباری به میزان 846 میلیارد تومان را شامل می شود.

وی با اشاره به اینکه پروژه ها متعلق به تمامی شهرستانها و مناطق استان است اضافه کرد: پروژه های آماده بهره برداری در حوزه های مختلف از جمله کشاورزی، صنعت، آب، راه، درمان، گازرسانی، برق و عمران شهری است.

زاهدی با بیان اینکه در ایام دهه فجر مهمانانی از تهران برای افتتاح پروژه ها به استان سفر خواهند کرد افزود: ما معتقدیم هر پروژه ای که آماده بهره برداری شد باید سریعا در اختیار مردم قرار بگیرد و بر همین مبنا بعضی از پروژه ها مورد بهره برداری قرار گرفته اند که نمونه آن بیمارستان دهگلان است که از دهم بهمن ماه بیماران را پذیرش می کند.

استاندار کردستان در ادامه سخنان خود به مصوبات سفر ریاست جمهوری به کردستان نیز اشاره کرد و اظهار داشت: سفر ریاست جمهوری به استان کردستان دارای 32 مصوبه بود که تماما در حوزه عمران بود.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه تمامی مصوبات آن سفر قرار بود در مدت دو سال به طور کامل اجرایی شود ولی متاسفانه به دلیل عدم تحقق کامل درآمدهای دولت در سال 94 اعتبارات آن پروژه های مصوب با مشکل مواجه شد در نتیجه آن پروژه ها باید تا پایان سال 96 به اتمام برسند.

زاهدی با بیان اینکه حل مشکل جاده گردنه صلوات آباد سنندج جزو پروژه ها نبود اما با مساعدت رییس جمهور این طرح نیز به تعداد پروژه ها افزوده شد که هم اکنون عملیات اجرایی چهار خطه کردن گردنه صلوات آباد آغاز شده است و تا پایان سال 97 به بهره برداری کامل می رسد.

وی یکی از موانع اصلی توسعه و پیشرفت استان کردستان را نبود زیرساخت های لازم در حوزه راه و حمل و نقل اعلام کرد و ادامه داد: خوشبختانه مسیر همدان به سنندج تا پای گردنه صلوات آباد به بزرگراه تبدیل شده است و همچنین مسیر کریدور شمال به جنوب که از کامیاران تا بوکان ادامه دارد در قطعه های مختلف در دست اجرا است.

زاهدی اضافه کرد: یکی دیگر از راه های دارای مشکل استان جاده سنندج به مریوان است که خوشبختانه با اعتبارات تامین شده برای آن بخش عمده ای از کار انجام شده که امیدواریم تا پایان سال 97 این جاده نیز به بهره برداری کامل برسد.

این مقام مسئول همچنین به تلاش های دولت برای جذب سرمایه گذاران دراستان اشاره کرد و گفت: روزی که به کردستان آمدم تنها یک سرمایه گذار در استان در طلای ساریگونی حضور داشت که به دلیل مشکلات در صدد تعطیلی کار بود اما با تلاش های مداوم توانستیم این پروژه را به بهره برداری برسانیم.

وی افزود: از زمان آغاز بکار دولت یازدهم در کردستان 18 سرمایه گذار به کردستان آمدند و از آن میان پنج سرمایه گذار خارجی از کشورهای عراق و ترکیه 610 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده اند و همچنان روند جذب سرمایه گذاران به استان ادامه خواهد داشت.

استاندار کردستان همچنین در ادامه سخنان خود ضمن تسلیت وابراز همدردی با خانواده کولبران جان باخته، کوهنوردان و سیم بانان گفت: امیدوارم منطقه آزاد تجاری صنعتی بانه و مریوان هرچه زودتر در مجلس شورای اسلامی به تصویب برسد چرا که با ایجاد منطقه آزاد در این دو منطقه مشکل کولبری به تمامی رفع خواهد شد.

زاهدی همچنین در این جلسه از فعالیت های فرهنگی انجام شده در استان دفاع کرد و گفت: با وجود اینکه در حوزه فرهنگی در این استان کارهای قابل توجهی صورت گرفته است اما این ظرفیت وجود دارد که کارهایی با غنای بیشتر انجام شود.

استاندار کردستان در پایان سخنان خود از زحمات رسانه های استان که خدمات دولت و نظام را بازتاب می دهند تشکر کرد و گفت: ممکن است برخی از رسانه ها اهداف خاصی را دنبال کنند اما من شخصا معتقدم که رسانه های استان صادقانه عمل می کنند و در راه توسه استان زحمات زیادی را متحمل می شوند.

منبع خبری:پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان