جهش تولید | چهارشنبه، ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

813 هزار تُن گندم از کشاورزان کردستانی تحویل گرفته شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

813 هزار تُن گندم از کشاورزان کردستانی تحویل گرفته شده است

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت:

813 هزار تُن گندم از کشاورزان کردستانی تحویل گرفته شده است

ذوالفقاری در نشست ستاد هماهنگی کشت های پاییزه، افزود: دست کم 250 هزار تُن از گندم تحویل گرفته شده به دلیل پر شدن ظرفیت مکان های نگهداری در فضای آزاد نگهداری می شود.

وی اظهار کرد: اعلام کردیم که تا وقتی که کشاورزان گندم برای فروش ارائه می کنند این گندم ها تحویل گرفته شود.

وی ادامه داد: در شرایطی که مکان های نگهداری و سیلوها پر شد، تعهدی برای خرید گندم از کشاورزان نداریم اما به هر ترتیب شده همه گندم هایی که کشاورزان برای فروش ارائه دادند را تحویل گرفتیم.

ذوالفقاری با اشاره به اینکه هنوز پول گندم های تحویل گرفته شده به کشاورزان داده نشده است، گفت: بیش از هزار میلیارد تومان به کشاورزان کردستان بدهکاریم.
وی اظهار کرد: نگران نرسیدن پول کشاورزان نیستیم بلکه عجله برای پرداخت بدهی به آنها وجود دارد.

وی ادامه داد: اگر کشاورز پول نداشته باشد نمی تواند در مهر ماه کشت را به موقع آغاز کند و با توجه دیم بودن کشت گندم، در نتیجه تولید کاهش می یابد.

مدیرکل جهادکشاورزی با اشاره به اینکه کشاورزان کردستان نجیب هستند و شرایط را درک می کنند، اظهار کرد: وزارتخانه پنج هزار میلیارد تومان به کشاورزان کشور بدهکار است که قرار است به زودی 500 میلیارد تومان آن پرداخت شود.

ذوالفقاری در بخش دیگری از سخنان خود به شکسته شدن رکورد تولید گندم استان کردستان اشاره کرد و افزود: با اینکه بیشترین بارندگی در سال های 73-74 با 720 میلیمتر اما در کل 415 هزار تُن گندم خریداری شده است.

وی ادامه داد: میزان بارندگی سال 94-95 نزدیک به 500 میلیمتر و پنجمین رتبه میزان بارندگی بوده است اما تا روز گذشته 813 هزار تُن گندم تحویل گرفته شده است.

منبع خبری: روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان