رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۸

8 پلاک - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

8 پلاک

8 پلاک


 

این برنامه با ساختاری متفاوت و از زاویه دیدِ جدید به منظورِ ارج نهادن به دلیر مردیها و رشادتهایِ شهداء در جنگِ تحمیلی، زندگیِ شهدای عزیز استان را از تولد تا زمانِ شهادت از زبانِ خانواده ها و همرزمان و ... به تصویر کشیده و یاد و خاطره آنها را زنده می نماید. برنامه ی هشت پلاک با انتخابِ فرم و قالبِ مستند سعی در آشناییِ بیشترِ نسلِ جوانِ امروز با شهداء و انتقالِ آموزه فرهنگِ ایثار و شهادت به آنان و تبیینِ جایگاهِ حماسه آفرینی و دفاع در فرهنگِ اسلامی ایرانی دارد.

در این برنامه تلاش می شود تا با بازگوییِ خاطراتِ رزمندگان و بازماندگانِ جبهه و جنگ به همراهِ تصاویرِ منطبق با موضوعِ برنامه، رشادت مردی هایِ آن دوران در ذهن ها تداعی گردد .

آیتم های برنامه :

آرم - کلامِ نور (پخشِ فراز هایی از سخنانِ امام خمینی و مقامِ معظمِ رهبری درباره شهدا)  - معرفیِ روستا یا محلِ تولدِ شهید به همراهِ فعالیتِ روزانه برجسته ترین فردِ خانواده شهید مذکور و یا ترکیبی از دو یا سه تن از این افراد - وله ی رئال (تصاویرِ آرشیویِ جنگ در کردستان) - گفت و گو درباره خصوصیاتِ شهید از دیدگاه هایِ مختلف (خانواده، همرزمان، دوستان) - فوتو کلیپ از عکس هایِ شهید با نریشن  - بازسازیِ لحظه شهادتِ شهید  - خوانشِ وصیت نامه و یا دل نوشته در مزارِ شهید - میزگردِ جانبازان و ایثارگران و بیان خاطراتِ آنان  (همراه با نقاشی کردنِ خاطراتِ ذکر شده) -  توانمندی ها و دستآورد های امروزِ نظام در بحثِ لجستیک و تسلیحاتِ نظامی - زندگی تا شهادتِ شهدای شاخصِ نظام (بخصوص شهدایی که در مناطقِ عملیاتیِ کردستان بوده اند) - تیتراژ پایانی .

 

 

لازم به توضیح است آیتم های متنوعِ دیگری هم هست که به فراخور در هر قسمت از آن استفاده خواهد شد مانند:

- معرفیِ فرزندانِِ نخبه ی شهدا و جانبازان .

- معرفیِ افراد و خانواده هایی که درمناطق عملیاتیِ زمانِ جنگ به کمکِ رزمندگانِ آمدند.(فعالیت هایِ مردمِ پشتِ جبهه)
- تشریحِ روندِ عملیات هایِ دورانِ دفاعِ مقدس در کردستان توسطِ کارشناسانِ نظامی و جانبازانِ جنگِ تحمیلی . با هدفِ معرفیِ مناطقِ عملیاتیِ غربِ کشور .

- زیارتِ قبورِ شهدایِ گمنام توسطِ خانواده هایِ مفقودالاثر .

- حضورِ فرماندهان در مناطقِ عملیاتی .

- میزگرد و گفتگو با حضورِ مسئولین و کارشناسانِ بنیادِ شهید و امورِ ایثارگران در برنامه جهتِ بررسیِ مسائلِ خانواده هایِ شهدا ، جانبازان و ایثارگرانِ استان .

- گزارش از مردم درباره ی ناگفته هایِ دورانِ هشت سال دفاع مقدس و شهدا .

- روایتِ دفاعِ مقدس از دیدگاهِ هنرمندان و شاعران و اصناف و ..

- نمایش در ارتباط با اهدافِ شهدا .

- مسابقه؛ که در هر قسمت سئوالاتی مطرح می شود و مخاطبین برنامه از طریقِ سامانه ی پیامِ کوتاه با موضوع و هدفِ برنامه ارتباط بیشتری خواهند گرفت .


 

 

عوامل برنامه:

تهیه کنندگان: مهرداد یوسفی – افشین خدری

کارگردان: افشین خدری

نویسنده و اجرا: مهرداد یوسفی

تصویربردار: فیروز رضایی

نریتور: شهرام صابونی

نقاش: فاروق کمانگر پور

دستیار صدا و تصویر: رضا صادقی

حمل و نقل: حمید مرادی

تدوین گر: لقمان مفاخری

صدابردار: فیروز رضایی