جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

70 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر کردستان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

70 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر کردستان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند

70 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر کردستان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند


رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج گفت:

70 درصد دانشجویان شاهد و ایثارگر کردستان در دانشگاه آزاد تحصیل می‌کنند

محمدقربان کیانی دوشنبه‌شب در گردهمایی بزرگ دانشجویان شاهد و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج که در مجتمع فجر برگزار شد، اظهار داشت: هدف ما فراهم کردن امکانات و تسهیلات در راستای پیشرفت و تعالی دانشجویان فرزندان شاهد و جانبازان از خود گذشته این آب و خاک است.

وی گفت: 70 درصد دانشجویان خانواده شهید و ایثارگر مشغول به تحصیل در دانشگاه تحصیل می‌کنند که خدمت به این عزیزان دارای اجر الهی است و هدف ما ارائه پیشرفته‌ترین سیستم آموزشی در نهایت احترام که همطراز واژه شهید و جانباز و ایثارگر و لایق یادگاران این عزیزان باشد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج افزود: همه ما به شما و پدرانتان مدیون هستیم چراکه امنیت و آسایش کنونی ما در قبال جان و خون شهیدان برقرار شده لذا اگر در سیستم آموزشی با کمبود و کاستی‌هایی مواجه شدید مسؤولین دانشگاه با کمال میل در راستای نیل به اهداف شما حرکت می‌کنند.

کیانی با بیان اینکه درامد و پرداخت حقوق کارکنان و اساتید ما از صندوق بنیاد شهید و شهریه واریزی شما توسط دستگاه ذی‌ربط تامین می‌شود، اظهار داشت: خواسته ما از دکتر فقیه، استعانت مالی و پرداخت شهریه دانشجویان است.

وی در ادامه با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که استان کردستان را استانی فرهنگی معرفی کردند، افزود: اگر بخواهیم استان را فرهنگی کنیم باید امکانات ایده‌آل مخصوصا برای قشر دانشجو و یادگاران افتخارآفرین کردستان فراهم کنیم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج 364 نفر عضو هیات علمی دارد، گفت: به ازای هر 22 نفر دانشجو یک نفر هیات علمی داریم که این مهم با توان دانشگاه‌های عالی کشور همخوانی دارد.

به گفته این مقام مسوول، در راه کسب رضای خدا و جنگیدن برای حفظ جان و خاک و ناموس و شهادت در این راستا اجر بالایی دارد اما کسب علم و دانش برای تعالی بیشتراز منزلت و جایگاه رفیعی برخوردار است.

وی تصریح کرد: برای رسیدن به این مهم و خروجی بیشتر دانشگاه که مرکز پرورش و خلاقیت نیروی جوان است، فراهم‌کردن تمهیدات لازم با استفاده از منابع ملی مهم است.

وی گفت: همه مسؤولان نسبت به فراهم‌کردن زمینه لازم برای رشد و شکوفایی دانشجویان و ارتقای دانشجویان شاهد و ایثارگر به رده‌های بالاتر در زمینه‌های علمی، ادبی، مذهبی، و سیاسی در راستای ادامه آرمان شهدا مدیون هستند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سنندج فراهم کردن زمینه تحصیل بدون دغدغه را از مهم‌ترین رسالت این دانشگاه دانست و گفت: این فرصت در فعالیت‌های آموزشی، پرورشی و فرهنگی فراهم است و شماها با مشارکت و حضور پررنگ خود در این فضای علمی از این امکانات استفاده کنید.

وی وظیفه خود را حل مشکلات آموزشی دانشجویان دانست و گفت: ما در هدایت تحصیلی علمی فرزندان شاهد و جانباز خود را موظف و مسوول می‌دانیم.

کیانی در پایان تمام همت خود و دیگر کارکنان دانشگاه را رضایت دانشجویان فرزند شهید اعلام و ابراز امیدواری کرد، در راستای کیفی‌بخشی به این قشر قابل تکریم، شاهد بیشترین خروجی با ظرفیت بالا و توان علمی قابل ملاحظه از این دانشگاه باشیم.

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :