رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

70 درصد اشتغال شهر سنندج مربوط به صنوف مزاحم است - فرکانس هاي پخش سیما

 

 

فرکانس هاي پخش تلویزیون

70 درصد اشتغال شهر سنندج مربوط به صنوف مزاحم است

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج:

70 درصد اشتغال شهر سنندج مربوط به صنوف مزاحم است

فردین زمانی در جلسه کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج با موضوع بررسی وضعیت زمین مکان‌یابی شده در روستای سرخه‌دزج برای ساماندهی صنوف مزاحم و آلاینده شهرستان سنندج، اظهار داشت: یکی از موضوعاتی که در سطح شهر سنندج ایجاد مشکل کرده و مردم این شهرستان نسبت به آن اظهار نارضایتی می‌کنند صنوف مزاحم است.

وی افزود: استان کردستان از نیروی کار ماهر و توانمند بهره می‌برد اما به دلیل وضعیت جغرافیایی این استان، امکان ساخت کارخانه های‌صنعتی در نقاط مختلف استان کردستان وجود ندارد و مردم به ناچار به شغل‌های خدماتی رویی آورده‌اند که بسیاری از این شغل‌ها در سطح شهر برای مردم ایجاد مشکل کرده‌اند.

زمانی بیان کرد: 60 تا 70 درصد افرادی که در شهرستان سنندج اشتغال دارند شغل آنان مربوط به صنوف مزاحم است و متأسفانه اکثر این صنوف در هسته مرکزی شهر واقع شده‌اند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج گفت: در اکثر نقاط شهر سنندج این صنوف مزاحم سلامتی و آسایش مردم را تحت تأثیر قرار داده‌اند و برای مردم مشکلات متعددی به بار آورده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: از آنجا که 70 درصد اشتغال مردم سنندج در حوزه شغل‌های خدماتی که بیشتر آنها شغل‌های مزاحم هستند، لازم است که روی این صنوف تمرکز بیشتری صورت گیرد و بیشتر تقویت شوند.

زمانی عنوان کرد: در بعضی از ساعات شبانه‌روز ترافیک در محدوده مکانی این شغل‌ها به گونه‌ای است که مردم نمی‌توانند از پیاده‌روها عبور کنند و به ناچار برای رفت و آمد از خیابان‌ها استفاده می‌کنند و این مسأله نیز به مشکلات ترافیکی سنندج دو چندان اضافه کرده است.

وی اظهار داشت: برای ساماندهی این صنوف مزاحم در سال 89 در جلسه‌ای تصویب شد که زمینی واقع در روستای سرخه‌دزج که 67 هکتار مساحت دارد به این موضوع اختصاص داده شود اما از آن زمان تاکنون بحث مالکیت زمین مشخص نشده و شهرداری و معارضان زمین مورد نظر در کش و قوس اقدامات رفع معارض هستند.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج تصریح کرد: در آن زمان در جلسه‌ای با حضور مسؤولان وقت زمین مورد نظر به شهرداری سنندج برای ساماندهی صنوف مزاحم اختصاص داده شد اما آخر سر به دلیل داشتن معارض شخصی چند سالی است که بلاتکلیف مانده است.

وی بیان کرد: ما به اداره راه و شهرسازی اعلام کرده‌ایم یا باید مشکل داشتن معارض زمین مورد نظر را رفع کند و یا اینکه زمینی دیگر برای ساماندهی صنوف مزاحم به شهرداری سنندج اختصاص دهد که هنوز اقدام خاصی در این خصوص انجام نشده است.

زمانی بیان کرد: مکان‌یابی زمین برای ساماندهی صنوف مزاحم باید به گونه‌ای باشد که اصناف از این مکان استقبال کنند تا پروژه مورد نظر به شکست منجر نشود.

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر سنندج گفت: باید تمامی دستگاه‌هایی که با این موضوع در ارتباط هستند با وحدت رویه، اتحاد و همدلی موضوع را بررسی کنند و به نتیجه مشخص دست یابند تا هم شهرداری سنندج به حقوق خود برسد و هم حق مردم محل ضایع نشود.

وی در پایان ابراز داشت: برای حل این موضوع نیز باید با هماهنگی و حضور خود اصناف تصمیم‌گیری شود و نظرات آنها نیز شنیده شود.

منبع خبرگزاری: فارس