جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

67 مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد کامیاران پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

67 مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد کامیاران پرداخت شد

مدیر کمیته امداد شهرستان کامیاران گفت:

67 مورد تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان کمیته امداد کامیاران پرداخت شد

مرتضی پویا افزود: پرداخت این تسهیلات از طریق تسهیلات بانکی و منابع مالی کمیته امداد شهرستان به مبلغ 7 میلیارد و 510 میلیون ریال بوده است.
وی با اشاره به اینکه 4 میلیارد و 750 میلیون ریال آن از طریق پرداخت تسهیلات بانکی بوده است افزود: این مبلغ برای ایجاد کسب و کار و رونق تولید داخلی به 34 مورد اشتغالزایی داده شده است.
وی با اشاره به اینکه هدف این نهاد افزایش به تولیدکنندگان داخلی در راستای رسیدن به سیاست های اقتصاد مقاومتی است، اظهار کرد: 2 میلیارد و 760 میلیون ریال این تسهیلات از سوی منابع مالی کمیته امداد به 33 مورد اشتغالزایی پرداخت شده است.
پویا با بیان اینکه یکی از سیاست‌های کمیته امداد، توانمندی و خود اتکایی خانواده‌های تحت حمایت و جلوگیری از بازگشت مددجویان به چرخه حمایت است، گفت: کمیته امداد در راستای اهداف تعریف شده در نظر دارد با برگزاری دوره‌های آموزش فنی و حرفه‌ای، حرفه‌ آموزی فرزندان، کاریابی و اجرای طرح اشتغال به اهداف مورد نظر اقتصاد مقاومتی در شهرستان دست پیدا کند.
او به اجرای طرح‌ های خوداشتغالی و ایجاد فرصت‌های شغلی مناسب برای خانواده‌های نیازمند اشاره کرد و افزود: هدف کمیته امداد به کارگیری روش‌های مؤثر و کارآمد با حفظ کرامت، تامین عزت و استقلال اقتصادی مددجویان است.
‏وی در خصوص پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و غیرمددجویان این سازمان مردمی گفت: تعداد 174 فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش 3 میلیارد و 660 میلیون ریال در طی این هفت ماه پرداخت شده است.
شهرستان کامیاران در 65 کیلومتری جنوب استان کردستان دارای جمعیتی 100 هزار نفری است که از این جمعیت چهار هزار خانوار تحت حمایت

منبع خبرگزاری: ایرنا