جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

60 درصد گندمزارهای بیجار خسارت دیده اند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

60 درصد گندمزارهای بیجار خسارت دیده اند

60 درصد گندمزارهای بیجار خسارت دیده اند


مدیر جهاد کشاورزی بیجار بیان کرد:

60 درصد گندمزارهای بیجار خسارت دیده اند

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بیجار با تاکید بر اینکه به علت کم بودن نزولات جوی و سرمازدگی 60 درصد مزارع گندم بیجار خسارت دیده اند گفت: سالانه 150 هزار هکتار از اراضی این شهرستان به کشت گندم اختصاص می یابد.

وی با بیان اینکه در سال زراعی گذشته 256 هزار تن گندم در شهرستان بیجار تولید شده است ، افزود: 236 هزار تن از این مقدار خرید، مازاد بر نیاز کشاورزان است.

عباسی با تاکید بر اینکه غالب کشت گندم مردم در شهرستان بیجار به صورت دیم است، گفت: این روند بر زندگی روستائیان و اقتصاد شهرستان تاثیر منفی می گذارد .

وی همچنین میزان کشت گندم آبی در شهرستان بیجار را 859 هکتار اعلام کرد که  50 درصد به علت سرمازدگی و کمی بودن نزولات جوی دچار خسارت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی بیجار تصریح کرد: از یک هزار و 117 هکتار کشت جو 50 درصد آن نیز دچار خسارت شده است.

این مسئول با اشاره به سطح کشت جو آبی در شهرستان بیجار گفت: ازهزار و 20 هکتار اراضی زیر کشت این محصول 30 تا 40 درصد دچار خسارت شده اند.

عباسی میزان تولیدات باغی را در شهرستان بیجار 11 هزار و 437 تن اعلام کرد.

 وی افزود: 3 هزار و  210 تن گوشت قرمز، 7هزارو307 تن گوشت سفید، 250 تن ماهی و آبزیان ، 2 هزار تن تخم مرغ ، و 17 هزار و 376 تن شیر در این شهرستان تولید شده است.

وی همچنین از برگزاری کلاس های آموزشی برای اشتغالزایی 29 نفر از روستائیان در زمینه پرورش زنبور عسل خبر داد و گفت: بعد از اتمام دوره به هر کدام از افراد شرکت کننده دو کندوی زنبورعسل به صورت رایگان تعلق می گیرد

این مسئول با اشاره به افزایش ساخت و سازهای غیر مجاز در اراضی کشاورزی ، گفت: 80 پرونده ساخت و ساز غیر مجاز در بیجار به دادگاه ارسال شده و در حال بررسی است.

وی همچنین از تخریب 3 مورد ساخت و ساز غیر مجاز ازابتدای سال تاکنون خبر داد که یک مورد آن با حکم دادگاه و دو مورد آن با همکاری صاحبان ملک، تخریب شده است.

مدیر جهاد کشاورزی یادآور شد: مردم شهرستان بیجار در صورت مشاهده هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز در باغات آن را به سامانه 131 اطلاع دهند.

منبع خبرگزاری: صداوسیما مرکز کُردستـــــان

آدرس کوتاه :