سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

532 کانون فرهنگی هنری مساجد کردستان، مجری کلاس های اوقات فراغت - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

532 کانون فرهنگی هنری مساجد کردستان، مجری کلاس های اوقات فراغت

532 کانون فرهنگی هنری مساجد کردستان، مجری کلاس های اوقات فراغت


مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد کردستان خبر داد:

«کامل گلباغی» اظهار کرد: کلاس‌های اوقات فراغت از جمله برنامه‌هایی است که در راستای غنی‌سازی و پرورش استعداد اعضا همزمان با شروع تابستان در کانون‌های مساجد آغاز می‌شود.
وی با تاکید بر نیازسنجی در کانون ها ادامه داد: استفاده از حداکثر ظرفیت کانون‌های مساجد در راستای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان مورد توجه ستاد غنی‌سازی اوقات فراغت است.
مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان گفت: تعدادی از فعالیت های کانون ها تکراری است و برای نوجوانان جذابیت ندارد که لازم است در کنار کلاس های قرآن و معارف اسلامی به این مهم نیز پرداخته شود.
گلباغی، با بیان اینکه در حال حاضر532 کانون فرهنگی هنری در سطح مساجد این استان فعالیت دارند، اعلام کرد: کلاس‌های اوقات فراغت در سطح تمامی کانون‌های مساجد استان دایر می‌شود و خانواده‌ها می‌توانند از این ظرفیت برای پر کردن اوقات فراغت دانش‌آموزان‌شان بهره بگیرند.
وی خواستار برگزاری محفل قرآنی همزمان با شروع ماه مبارک رمضان شد و افزود: برنامه های قرآنی زیادی همچون طرح ربیع القرآن، طرح قرآنی 1451، تفسیر جزء پنج، برگزاری محافل قرآنی، جزء خوانی و ... برای کانون های مساجد در ماه رمضان پیش بینی شده است که همزمان با آغاز ماه مبارک در سطح کانون های مساجد استان اجرایی می شود.
مسئول دبیرخانه هیئت نظارت بر کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کردستان در ادامه به سطح بندی کانون های مساجد اشاره کرد و ابراز داشت: طرح رتبه بندی کانون های مساجد در راستای ساماندهی اعتبارات و حمایت از کانون های فعال، رعایت آیین نامه ها و استفاده از فرم های مرتبط، در سال های اخیر اجرایی شده است که بر اساس آن میزان فعالیت و توانمندی های کانون های مساجد در سه درجه و سطح تعریف می شود و سرانه هر کانون با توجه به این درجه ها واریز می گردد.
«کامل گلباغی» در ادامه از مدیران مسئول کانون های مساجد خواست بر برپایی جلسات و محافل قرآنی اهتمام ورزند و زمینه شرکت اعضای کانون را در مسابقات قرآنی مهیا کنند.
مدیران مسئول زمینه ارتقای کانون های مساجد را فراهم کنند
وی خاطر نشان کرد: با استفاده از تکنولوژی و به روز بودن کتابخانه های کانونی و ارتقای کیفیت برنامه ها و فعالیت های خود زمینه ارتقای درجه کانون های مساجد را فراهم کنید.

 

آدرس کوتاه :