جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

48 درصد از تعهدات شورای زکات قروه محقق شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

48 درصد از تعهدات شورای زکات قروه محقق شده است

48 درصد از تعهدات شورای زکات قروه محقق شده است


رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قروه گفت:

48 درصد از تعهدات شورای زکات قروه محقق شده است

علیرضا خوشبخت، در پنجمین نشست شورای زکات شهرستان قروه افزود: در سال جاری زکات در شهرستان قروه مبلغ هفت میلیارد و 120 میلیون ریال جمع آوری شده است.
به گفته وی هم اکنون 9 پروژه عام المنفعه شامل احداث، مرمت و تکمیل چهار مسجد، احداث و تکمیل 2 حسینیه، احداث 2 غسالخانه و یک طرح دفع فاضلاب روستایی از محل درآمد زکات هزینه شده است.
خوشبخت اضافه کرد: احداث و خرید و تعمیر هفت مسکن مددجویی، تامین یک مورد جهیزیه، آزادی یک زندانی و کمک هزینه تحصیلی 106 دانش آموزی نیز از محل درآمد زکات در این شهرستان است.
وی گفت: در سال جاری 86 نفر از عاملین و مبلغین زکات به صورت افتخاری در شهرستان قروه فعالیت می کردند و از 126 روستای شهرستان 100 روستا شرایط پرداخت زکات را دارد که 14 روستا، زکات را به دبیرخانه واریز کرده است.
رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قروه با اشاره به اینکه اولویت این شورا از جمع آوری زکات 60 درصد سهم فقرا و 40 درصد بقیه نیز سهم پروژه های عمرانی است گفت: در شهرستان قروه با اطلاع رسانی لازم و اولویت نیاز فقرا این مهم اجرایی شده است.
به گفته وی مبلغ یک میلیارد و 800 میلیون ریال از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان در بحث معادل سازی توسط فرماندار قروه به کمیته امداد اختصاص یافته است که با توجه به پیگیری های بعمل آمده در مرحله تخصیص می باشد.
خوشبخت افزود: درصورت تخصیص 100 درصدی اعتبار از محل کمیته برنامه ریزی در جهت اعتمادسازی و فرهنگ سازی زکات می تواند تاثیر گذار باشد و زمینه بهره برداری پروژه های عام المنفعه را در حداقل زمان ممکن فراهم نماید.
این مسئول گفت: اگر زکات در جامعه درست پیاده شود و به آن توجه شود، بسیاری از مشکلات نیازمندان جامعه و فقر و تنگدستی برطرف خواهد شد و هدف کمیته امداد کاهش فقر در جامعه و توانمندسازی خانواده های تحت حمایت و نیازمند است.
خوشبخت افزود: تدوین راهکارهای تشویقی و اجرای این راهکارها می تواند تاثیر چشمگیری در نهادینه کردن فرهنگ پرداخت زکات در جامعه داشته باشد به طوری که در فطریه و زکات هر مبلغی که جمع آوری می شود 100 درصد در همان محل هزینه می شود.
قروه در 90 کیلومتری شرق سنندج واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :