جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

380 دانش آموز استان ، تابستان 95 در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

380 دانش آموز استان ، تابستان 95 در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می کنند

380 دانش آموز استان ، تابستان 95 در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می کنند


معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان گفت:

380 دانش آموز استان ، تابستان 95 در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می کنند

افشین خوشگوار معاون تربیت بدنی و سلامت در نشست شورای آموزش و پرورش استان ، گزارشی از برنامه های ورزش دانش آموزی تشریح کرد و گفت : یکی از بخش های پر مخاطب و مهم ، مسابقات ورزشی دانش آموزان است .

وی با بیان اینکه این مسابقات در 4 مرحله مدرسه ، شهرستان ، استان و کشوری هر ساله برگزار می شود گفت : در سال تحصیلی 95-94 بیش از 109 هزار نفر از دانش آموزان استان در مراحل مختلف مسابقات ورزشی شرکت کردند و بعد از برگزاری 6 مرحله اردوی آمادگی در سطح استان ، 380 نفر از دانش آموزان دختر و پسر راه یافته به مرحله کشوری مسابقات ، مرداد  و شهریور 95 در 35 رشته مسابقات در مسابقات قهرمانی دانش آموزان کشور شرکت می کنند .

وی جایگاه ورزش دانش آموزی استان کردستان را در سال 93 رتبه بیستم کشوری عنوان کرد و گفت : با اجرای برنامه های مختلف و حضور موفق و درخشش دانش آموزان کردستانی در مسابقات کشوری ، رتبه استان از بیستم به 15 کشوری ارتقاء یافته است .

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش کردستان از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور رشته ژیمناستیک دانش آموزان دختر و پسر دوره ابتدایی و متوسطه اول به میزبانی آموزش و پرورش استان خبر داد و با بیان اینکه این مسابقات از 25 مرداد لغایت یکم شهریور با حضور دانش آموزان پسر و از دوم لغایت نهم شهریور 95 با شرکت دانش آموزان دختر در سنندج برگزار می شود گفت : در این مسابقات یک هزار 338 نفر از دانش آموزان شرکت می کنند .

افشین خوشگوار در ادامه برنامه های برگزاری مسابقات را تشریح کرد و همکاری دستگاه های استانی را برای تحقق شعار این مسابقات و اجرای مطلوب مسابقات خواستار شد . 

منبع خبری: اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کردستان

آدرس کوتاه :