جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

31 گشت مشترک بر قاچاق کالا در کردستان نظارت می‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

31 گشت مشترک بر قاچاق کالا در کردستان نظارت می‌کنند

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:

31 گشت مشترک بر قاچاق کالا در کردستان نظارت می‌کنند

بختیار خلیقی در سومین جلسه کمیسیون برنامه ریزی هماهنگی و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کردستان در سالن شهدای دولت استانداری اظهار کرد: دخانیات زمانی که از بخش حاکمیتی جدا شد در بحث صدور مجوز خرده و عمده و نظارت بر قاچاق دخانی به سازمان صنعت، معدن و تجارت واگذار شده است اما هنوز شرح وظایف به این سازمان ارسال نشده است.

وی تصریح کرد: امسال سه مجوز عمده در خصوص کالاهای دخانی در کردستان صادر شده است و اتحادیه‌های صنفی در سراسر کشور و استان نسبت به صدور مجوز خرده‌فروشی کالاهای دخانی توسط واحدهای صنفی اقدام می‌شود.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان خاطرنشان کرد: در چارتی که در زمینه نظارت بر قاچاق مواد دخانی به صنعت، معدن و تجارت واگذار شده است، به ادره تقلیل پیدا کرده است.

به گفته خلیقی، تنها 50 نفر برای نظارت بر قاچاق تمامی کالاها فعالیت می‌کنند.

وی افزود: 31 گشت مشترک هم در استان فعال است که با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت و نیروی انتظامی استان تشکیل شده است.

خلیقی در ادامه به حق‌الکشف سازمان‌های کاشف نیز اشاره کرد و گفت: بارها این مسئله در جلسات مختلف مطرح شده است اما تا حالا دستورالعملی برای این موضوع ابلاغ نشده است.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: با وجود مشکلاتی که با آن مواجه هستیم اما همچنان گشت‌های نظارتی این سازمان فعال است.

منبع خبرگزاری:فارس