رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

27 صدم درصد مالیات ارزش افزوده به حوزه ورزش و جوانان اختصاص یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

27 صدم درصد مالیات ارزش افزوده به حوزه ورزش و جوانان اختصاص یافت

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت:

27 صدم درصد مالیات ارزش افزوده به حوزه ورزش و جوانان اختصاص یافت

منصور مرادی شامگاه چهارشنبه در دیدار با جمعی از ورزشکاران و هیئت های ورزشی شهرستان سروآباد، با بیان اینکه اعتبارات حوزه ورزش و جوانان بسیار پایین بوده و جوابگوی مشکلات این حوزه نیست، افزود: با اختصاص 27 صدم درصد مالیات ارزش افزوده در برنامه ششم توسعه بسیاری از مشکلات حوزه ورزش و جوانان به صورت کامل برطرف خواهد شد.
وی ادامه داد: اختصاص 27 صدم درصد مالیات ارزش افزوده مبلغ بسیار قابل توجهی است به طوریکه هر ساله بیش از هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار به حوزه ورزش و جوانان اختصاص داده خواهد شد.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی از جداسازی وزارت ورزش از امور جوانان خبر داد و افزود: پیش از این سازمان ملی جوانان به صورت مستقل از وزارت ورزش و جوانان بود که در هشتم دی ماه 89 باهم ادغام شدند اما هم اکنون طرح جدا سازی آنها مطرح است و ما نمایندگان مجلس نیز به آن رای خواهیم داد.
وی به کمبود اعتبارات در هیئت های ورزشی اشاره کرد و گفت: متاسفانه هیئت های ورزشی در شهرستان سروآباد با کمبود اعتبارات روبرو هستند و در جلساتی که با وزیر ورزش و جوانان و معاونین وی برگزار شد، این مسئله مطرح و بر لزوم تخصیص اعتبارات به هیئت های ورزشی تاکید شد.
وی با بیان اینکه هیئت های ورزشی باید مستقل و خودکفا باشند، اضافه کرد: شهرستان سروآباد با توجه به اینکه یک شهرستان کوچک است، هیئت های ورزشی آن فاقد اسپانسرهای مالی بوده و همین امر باعث کمبود اعتبارات آنها شده است.
مرادی افزود: باتوجه به مشکلات حوزه ورزش و جوانان در شهرستان سروآباد به ویژه هیئت های ورزشی، همچنان از طریق مسئولین استانی و ملی تلاش خواهیم کرد اعتباراتی برای این حوزه جذب کنیم و در این راستا هر ساله تا سقف 40 میلیون ریال اعتبار از طریق دفتر نماینده مجلس در شهرستان سروآباد به هیئت های ورزشی این شهرستان کمک خواهد شد.
وی از اختصاص 950 میلیون ریال اعتبار به حوزه ورزش و جوانان شهرستان سرواباد خبر داد و افزود: به منظور تهیه یک دستگاه مینی بوس برای جابجایی ورزشکاران این شهرستان به ویژه در روستاهای آن 950 میلیون ریال اعتبار جذب شد.
وی ادامه داد: باتوجه به اینکه بسیاری از ورزشکاران شهرستان سروآباد در سطح روستاهای آن ساکن بوده برای حضور در مسابقات ورزشی نیازمند استفاده از وسیله نقلیه هستند، بنابراین اختصاص یک دستگاه مینی بوس به این شهرستان یک ضرورت بود.
نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در جلسه توزیع اعتبارات شهرستان سروآباد با همکاری و کمک فرماندار سروآباد تلاش خواهیم کرد اعتبارات خوبی برای اداره ورزش و جوانان این شهرستان اختصاص داده شود.
در ادامه این جلسه ورزشکاران و روسای هیئت های ورزشی به بیان مهمترین مشکلات و کمبودهای موجود اشاره کردند که مهمترین این مشکلات نبود یک وسیله نقلیه برای جابجایی ورزشکاران برای شرکت در مسابقات ورزشی و نبود یک خوابگاه ورزشی در شهرستان بود.
فرماندار شهرستان سروآباد نیز در این نشست گفت: باتوجه به مشکلات عدیده ای که در حوزه ورزش و جوانان شهرستان سروآباد وجود دارد، تلاش خواهیم کرد در جلسه توزیع اعتبارات امسال اعتبارات خوبی به این حوزه اختصاص دهیم.
علی مفاخری ادامه داد: خوشبختانه در سال های 94 و 95 اختصاص اعتبارات شهرستانی در بحث ماده 180 افزایش بسیار خوبی داشت، اما متاسفانه تاکنون یک ریال از این اعتبارات تخصیص داده نشده است و همین امر باعث شد که نتوانیم اعتباراتی به حوزه ورزش و جوانان اختصاص دهیم.
فرماندار شهرستان سروآباد اضافه کرد: در بحث اعتبارات تملک دارایی که بر اساس سه آیتم وسعت، جمعیت و محرومیت به شهرستان تخصیص داده می شود، 6.1 درصد اعتبارات استانی به شهرستان سروآباد اختصاص داده می شود و تلاش خواهیم کرد از محل این اعتبارات به حوزه ورزش و جوانان کمک کنیم.
وی افزود: از محل اعتبارات تملک دارایی برای حوزه ورزش و جوانان تلاش خواهیم کرد برای تعمیر و تجهیز در این حوزه اعتباراتی در نظر بگیریم و چنانچه از استان مجوز تعریف و اجرای پروژه جدیدی را اعلام کردند، نسبت به این امر اقدام خواهیم کرد.
وی اظهار کرد: باتوجه به اینکه حوزه ورزش و جوانان با مسائل و امور جوانان سروکار دارد، یکی از بخش های مهم کشور است که نیازمند توجه ویژه و بیشتر به آن است، اما متاسفانه در طول 2 سال گذشته به دلیل کاهش درآمدهای نفتی در اثر تحریم های ظالمانه دشمنان وضعیت اعتبارات مناسب نبود و همین امر باعث کاهش اعتبارات در حوزه ورزش و جوانان شد.
مفاخری ادامه داد: شهرستان سروآباد پتانسیل و ظرفیت بسیار خوبی در حوزه ورزش و جوانان دارد و قهرمانان زیادی در سطح استان و ملی دارد، بنابراین سرمایه گذاری در این حوزه و توجه بیشتر به ورزشکاران این شهرستان یک ضرورت است.
وی بر تشکیل جلسات هیئت های ورزشی این شهرستان با مسئولین ورزش و جوانان تاکید کرد و افزود: می طلبد که مسئولین ورزش و جوانان شهرستان با اعضای هیئت های ورزشی به صورت ماهانه جلسات داخلی برگزار کنند و در خصوص مهمترین مشکلات و کمبودهای این حوزه و ارائه راهکارهای مناسب بحث و تبادل نظر صورت گیرد.
فرماندار شهرستان سروآباد از ایجاد یک استخر در این شهرستان خبر داد و گفت: با همت سپاه شهرستان یک استخر مناسب در این شهرستان به زودی احداث خواهد شد.

 

منبع خبرگزاری: ایرنا