جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

184 قطعه زمین شهرک صنعتی سنندج به شکل غیرقانونی تصرف شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

184 قطعه زمین شهرک صنعتی سنندج به شکل غیرقانونی تصرف شده است

184 قطعه زمین شهرک صنعتی سنندج به شکل غیرقانونی تصرف شده است


دبیرکل اتاق بازرگانی سنندج عنوان کرد:

184 قطعه زمین شهرک صنعتی سنندج به شکل غیرقانونی تصرف شده است

شیرکو گویلی شامگاه یکشنبه در شورای گفت‌وگوی بخش خصوصی و دولت استان کردستان که در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج برگزار شد، با اشاره به مشکلات شهرک صنعتی شماره یک سنندج، اظهار کرد: این شهرک با 420 واحد صنعتی و 11 معبر بر اساس آمار، چهار سال پیش بستر اشتغال 3 هزار و 500 نفر را ایجاد کرده است.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج خاطرنشان کرد: آمار جدیدی از افراد شاغل در این شهرک صنعتی وجود ندارد و بافت فرسوده، صنایع کوچک، تورم، رکود و اقتصاد رقابتی از اصلی‌ترین مشکلات این واحدها است.

وی با اشاره به جمعیت 8 هزار نفری روستای آساوله که در مجاورت شهرک صنعتی شماره یک سنندج قرار دارد، اظهار کرد: این روستا با جمعیت 2 هزار و 343 خانوار به دلیل همجواربودن با شهرک صنعتی شماره یک سنندج مشکلات زیادی را برای واحدهای موجود در این شهرک به وجود آورده است.

گویلی خاطرنشان کرد: طی سال‌های اخیر معبر دسترسی روستا آساوله از جاده اصلی به جاده شهرک صنعتی تغییر پیدا کرده و در کنار این مهم تخلیه زباله روستا در شهرک نیز مزید بر علت شده است.

وی با بیان اینکه 184 قطعه زمین شهرک صنعتی سنندج به شکل غیرقانونی تصرف شده است، گفت: هر کدام از این زمین‌ها نیز چندین قولنامه خرید و فروش دارند که متاسفانه روند بازپس گرفتن آن را با مشکل مواجه کرده است.

دبیرکل اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی سنندج انباشته‌شدن زباله روستا در خیابان‌های شهرک را یادآوری کرد و گفت: تخلیه زباله رستوران‌ها و تالارهای عروسی و نخاله‌های ساختمانی در معابر و خیابان‌ها از دیگر مشکلات جدی در شهرک صنعتی شماره یک سنندج است.

وی خاطرنشان کرد: البته اقداماتی در راستای جلوگیری از تخلیه نخاله‌های ساختمانی در سطح این شهرک انجام گرفته و توانسته‌ایم تا حدود زیادی مانع این کار شویم.

گویلی همچنین به وجود گله‌های 40 تا 50 عددی سگ ولگرد در این شهرک اشاره کرد و گفت: نگهبان‌های این شهرک به واسطه وجود این سگ‌ها با مشکلات جدی مواجه بوده به گونه‌ای که از ساعت 12 شب به بعد جرأت خارج شدن از منزل‌ در این شهرک را ندارند.

وی افزایش آمار سرقت در این شهرک‌ها را یادآوری کرد و اظهار داشت: در حال حاضر دریچه منهول این شهرک کاملا به سرقت رفته و در کنار این سرقت از واحدهای صنعتی به صورت شبانه، رهاسازی خودروهای بی نام و نشان اوراقی و نامناسب بودن ورودی شهرک از دیگر مشکلات جدی این شهرک صنعتی در سنندج است.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :