رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

170 میلیارد ریال برای تامین زیر ساخت های مخابراتی بانه شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

170 میلیارد ریال برای تامین زیر ساخت های مخابراتی بانه شده است

مدیرکل مخابرات کردستان:

آزاد حکمت روز شامگاه سه شنبه در همایش دهیاران شهرستان بانه که در سالن ولایت این شهر برگزار شد، افزود: پوشش 4.5 موبایل که اخیر در بانه انجام شده از پیشرفته ترین تکنولوژیهای روز دنیا است.
وی اظهار کرد: نسل 4.5 هم اکنون پیشرفته ترین نسل موبایل در سطح دنیا است که در سال 2020 نسل پنجم موبایل تجاری سازی می شود.
حکمت افزود: هم اکنون شبکه موبایل در حال بهینه سازی بوده که قبل از سال جدید انجام می شود و شهروندان در بانه باند گسترده ای در اختیار دارند که می توانند از اینترنت موبایل به راحتی استفاده کنند.
به گفته وی هم اکنون 22 مرکز روستایی این شهرستان از اینترنت پر سرعت برخوردار هستند که به روستاها و شهرهای اقماری هم اکنون 39 روستا از اینترنت پرسرعت برخوردار هستند.
وی بابیان اینکه ظرفیت اینترنت 35 برابر در بانه افزایش داشته گفت: مهمترین دلیل ضعف اینترنت در بانه ظرفیت انتقال بانه تکمیل شده بود با توجه به سرویس های که تعریف در هر جا ظرفیت را بیش از استاندارد و مشکلاتی را برای سرویس ها ایجاد کند.
وی اضافه کرد: برای توسعه تلفن ثابت بانه از پیشرفته ترین تجهیزات روز دنیا استفاده شده است.
وی گفت: خدماتی که مخابرات در هر منطقه ارائه می دهد بر اساس بافت جمعیت ان منطقه فازبندی می شود جاهای که در تقسیمات کشوری شهر هستند به نسل سوم و چهارم مجهز می شوند در حال حاضر بسیاری از نقاط شهر بانه نسل سوم و چهارم برخوردار هستند که بسیاری از اقدامات به مرور و با تفکیک انجام می شود.
حکمت افزود: یکی از مشکلات ایجاد دکل های مخابراتی تملک زمین است که از شهرداری درخواست می کنیم جاهای را به ما معرفی کنند که بتوانیم دکل های مخابراتی را جانمایی کنیم.
مدیر کل مخابرات استان با بیان اینکه خدمات مخابرات در کردستان بویژه در بانه پیشرفت بسیاری داشته افزود: در سال سه اخیر اقدامات بسیاری در سطح ارتباطی در استان بویژه در بانه انجام شده در بانه نسل شبکه موبایل در چند ماه اخیر انجام شد.