حمایت از کالای ایرانی | پنج‌شنبه، ۲۸ تیر ۱۳۹۷

150 پژوهشگر فرهنگی شهرستان مریوان تجلیل شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

150 پژوهشگر فرهنگی شهرستان مریوان تجلیل شدند

در گرامیداشت هفته پژوهش

150 پژوهشگر فرهنگی شهرستان مریوان تجلیل شدند

در این مراسم، مدیر آموزش و پرورش مریوان طی سخنانی با تبریک میلاد با سعادت فخر کائنات حضرت محمد مصطفی(ص) و هفته وحدت، گفت: ماه مبارک ربیع‌الاول و ماه مولود پیامبر اکرم (ص) فرصت مغتنم و ارزشمندی برای بهره‌گیری از برکات این ماه و ترویج سیره گهربار نبوی در جامعه است.

بهمن عرفانی در ادامه به اهمیت تحقیق و پژوهش در آموزش و پرورش اشاره کرد و افزود: تحقیق و پژوهش زیربنای توسعه است و در صورت توجه به این مهم به تحقق منویات مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و رفع مشکلات کشور کمک خواهد کرد.

وی اضافه کرد: لازمه نگاه به درون، تحقیق و پژوهش است و در صورت وجود این نگاه کشور در برابر آسیب‌های احتمالی مقاوم خواهد شد.

عرفانی با تأکید بر اینکه تحقیق و پژوهش باید در آموزش و پرورش نهادینه شود، تصریح کرد: اگر معلم و دانش‌آموز ما پژوهش‌محور باشند، پویایی نظام تعلیم و تربیت در پی داشته و مسیر رسیدن به  توسعه و پیشرفت کشور هموار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: به منظور شناسایی و جذب پژوهشگران و استفاده از ظرفیت و توان آنها، در صدد تشکیل هسته و کارگروه ویژه‌ای در بحث تحقیق و پژوهش در مدیریت آموزش و پرورش مریوان هستیم.

وی در ادامه عنوان کرد: در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش هم با ارائه راهکارهای مناسب توجه ویژه‌ای به موضوع تحقیق و پژوهش شده است و بستر لازم برای فعالیت دانش‌آموزان و فرهنگیان فراهم است.

در ادامه این مراسم، منصور پرندی و مصلح کهنه‌پوشی دو تن از اساتید مجرب در حوزه تحقیق و پژوهش هم طی سخنانی دیدگاه‌های خود را پیرامون لزوم توجه به تحقیق و پژوهش به عنوان یک کار زیربنایی مطرح کردند.

 منبع خبرگزاری: فارس