جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

130 واحد تولیدی کردستان غیرفعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

130 واحد تولیدی کردستان غیرفعال است

130 واحد تولیدی کردستان غیرفعال است


رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت:

130 واحد تولیدی کردستان غیرفعال است

محمد دره‌وزمی شامگاه شنبه در جلسه تشریح و هماهنگی برگزاری اولین همایش انتخاب شرکت‌ها و واحدهای تولیدی برتر کالا و خدمات استان کردستان، اظهار کرد: هدف از تشکیل این جلسه و گردهمایی یک همفکری و هم‌اندیشی برای برگزاری هرچه بهتر این همایش است.

وی افزود: این همایش برای سپاس از واحدهای تولیدی و خدماتی است که حقوق مصرف‌کنندگان را بیشتر رعایت می‌کنند.

دره‌وزمی با بیان اینکه واحدهایی به عنوان واحدهای برتر معرفی خواهند شد که دارای کالا یا خدمات برند هستند، تصریح کرد: کالاها یا خدماتی که برند نیستند با برگزاری چنین همایش‌هایی برای تبدیل‌شدن بە کالای برند تلاش خواهند کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: هدف معرفی واحدهای تولیدی و خدماتی است اما متاسفانه هنوز خود ما از این واحدهای تولیدی بی‌خبر هستیم.

دره‌وزمی با بیان اینکه باید هدف حمایت از تولیدکننده را دنبال کنیم، گفت: باید اول به داشته‌هایمان برسیم و بعد پیگیر نداشته‌هایی باشیم که آرزو داریم.

 وی افزود: در حال حاضر 54 هزار واحد صنفی و خدماتی داریم که به مردم خدمات ارائه می‌دهند و 780 واحد تولیدی داریم که حدود 650 واحد فعال و نیمه‌فعال و  130 واحد غیرفعال هستند.

دره‌وزمی با اشاره به شعار سال 96 با عنوان «اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال» بیان کرد: برنامه ما در سال جاری این است که از واحدهای تولیدی که داریم حمایت کنیم و سطح کیفیت تولید و تکنولوژی آنها را به روز کنیم.

وی در ادامه افزود: این حمایت‌ها در راستای تولید رونق بیشتر انجام خواهد گرفت تا بتوانند بازار خوبی پیدا کنند چرا که اگر کالا قابل قبول نباشد بازار خود را از دست خواهد داد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان عنوان کرد: ساده‌ترین کار برای حمایت از واحدهای تولیدی، معرفی آنها به مردم است.

به گفته وی، با معرفی واحد تولیدی بهتر، قدر واحدهای خود را بهتر می‌دانیم و واحدهای با کیفیت پایین انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند تا بهتر کار کنند.

دره‌وزمی با اشاره به اینکه معرفی واحدهای تولیدی به مردم اعتبار و هزینه نمی‌خواهد، اظهار داشت: انجام این کارها دست خودمان است اما گاهی اوقات نسبت به داشته‌هایمان بی‌توجه هستیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان تصریح کرد: ما تنهایی نمی‌توانیم کاری انجام دهیم و نیاز به مساعدت همه واحدهای تولیدی داریم روال هم به صورت خوداظهاری انجام می‌گیرد و کمیته‌ای هم برای ارزیابی واحدها تشکیل خواهد شد.

این مسؤول با بیان اینکه واحدهای تولیدی باید حقوق مصرف‌کنندگان را رعایت کنند، خاطرنشان کرد: تقاضای من این است که واحدهای تولیدی مشارکت و ثبت‌نام کنند.

به گفته وی، مبارزه با قاچاق فقط در سطح ارز مطرح نیست بلکه با خرید محصولات داخلی می‌توانیم بگوییم که قاچاق نکرده‌ایم و ما وظیفه داریم به عنوان شهروند کردستانی از محصولات استانی حمایت کنیم.

 دره‌وزمی گفت: همه ما باید به این توجه داشته باشیم که با حمایت از کالای داخلی در واقع برای فرزندان خودمان ایجاد اشتغال کرده‌ایم.

منبع خبرگزاری:فارس

آدرس کوتاه :