جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

10 مدرسه و یک سالن ورزشی سرپوشیده در بانه احداث می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

10 مدرسه و یک سالن ورزشی سرپوشیده در بانه احداث می شود

10 مدرسه و یک سالن ورزشی سرپوشیده در بانه احداث می شود


10 مدرسه و یک سالن ورزشی سرپوشیده در بانه احداث می شود

محمد تقی نظرپور شامگاه سه شنبه در جلسه مجمع خیرین مدرسه ساز بانه که هتل هاله این شهر برگزار شد افزود: بخشی از مدارسی که که به صورت یک و 2 کلاسه است تلاش می شود در سال تحصیلی جاری در اختیار آموزش و پرورش قرار بگیرد.
وی اظهار کرد: مدارس روستای که بیش از 15 نفر دانش آموز دارد و در حوزه تخریب و نوسازی قرار می گیرند، مقدمات کار آنها برای تخریب و نوسازی انجام شود.
نظرپور افزود: باید برای احداث هنرستان زمینی که به منظور احداث هنرستان در نظر گرفته می شود، بررسی شود در صورتی که قابلیت احداث را داشته باشد مقدمات انجام این پروژه فراهم شود
وی به خدمات خیرین در کشور از ابتدای انقلاب تاکنون اشاره کرد و افزود: از ابتدای انقلاب تا پایان سال گذشته 20 درصد و در دولت تدیبر و امید 37 درصد فضاهای آموزشی کشور با تلاش و همت خیرین کشور ساخته شده که نشان از اعتماد خیرین نسبت به دولت فعلی است.
نظرپور گفت: آمارهای نشان می دهد که استان کردستان می توانند از ظرفیت خیرین برای ساخت مدارس بیش از این آمارها استفاده کند که با تلاش خیرین، آموزش و پرورش و اداره نوسازی مدارس و کمک مدیران استانی این امر محقق شود.
معاون عمران وزیر آموزش و پرورش کشور با بیان اینکه با 50 درصد پروژه ها با همراهی و مساعدت دولت پروژه های انجام می شود، اظهار کرد: با تخصیص اعتباری که دولت دارد اگر خیرین کاری را به 50 درصد پیشرفت فیزیکی برساند دولت مابقی کاری 50 در صد کار انجام می دهند در این صورت می توان ظرفیت خیرین را به 2 برابر برسانیم.
وی تجهیزات سیستم گرمایشی مدارس یکی از نیازهای ضروری ویژه این شهرستان عنوان کرد و گفت: در زمینه تعمیر و تجهیز سیستم گرمایشی مدارس در سالهای اخیر فعالیت خوبی انجام شده و بخشی از مشکلات سرمایشی و گرمایشی حل شده در صورتی که تجهیز سیستم گرمایشی مدرس مشکل داشته باشند در اولویت قرار می گیرند.
نظرپور افزود: هر ساله تجهیزاتی برای مدارس خریداری می شود که امسال بخشی از این تجهیزات به مدارس بانه اختصاص می یابد.
رئیس سازمان نوسازی کشور نبود هنرستان ها را یکی از مشکلات شهر بانه دانست و گفت: با بررسی و نیاز سنجی در شهرستان یکی از هنرستان ها بویژه فنی و حرفه ای در بانه احداث می شود.
به گفته وی، در برنامه ششم توسعه تصویب شده که 50 درصد جمعیت دانش اموزی تا پایان برنامه ششم توسعه به مجموعه هنرستان ها و فنی حرفه ای سوق داده شود.
معاون عمران وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تامین تجهیزات مدارس فنی و حرفه ای بسیار اهمیت دارد چراکه تکنولوژی های تغییر کرده و استفاده از تکنولوژی های قدیمی کارآیی لازم را برای دانش آموزان ندارد.
وی تاکید کرد: مسئولان شهرستانی باید راهکارهای را برای استفاده از ظرفیت خیرین ارائه دهند و از ظرفیت خیرین بیشتر بهره گیری شود که با استفاده مناسب از ظرفیت های موجود بخشی از نیازهای شهرستان برطرف می شود.
وی وجود یک سالن سرپوشیده ورزشی را نیاز اصلی و اولویت دار دانش آموزان شهر بانه دانست و گفت: در مکان مناسبی از شهر یک سالن سرپوشیده ورزشی احداث می شود که نیازهای آموزش و پرورش شهرستان بر طرف شود.
وی با بیان اینکه با همت خیرین در شهرستان بانه 233 کلاس درس احداث شده که این اتفاق بسیار خوبی برای شهرستان است، ادامه داد: در سطح کشور 108 هزار کلاس در توسط خیرین احداث شده که در این شرایط ظرفیت خیرین تا 50 درصد قابل افزایش است.
وی عنوان کرد: برای افزایش ظرفیت خیرین مدرسه ساز باید از ظرفیت شرکت ها هم استفاده کنیم و تنها به خیرین حقیقی و حقوقی بسنده نکنیم.
در این جلسه مصوب شده مدارسی که تخریبی هستند و بیش از 15 دانش اموز دارند بازسازی شود ، یک سالن سرپوشیده ورزشی با ظرفیت 30 هزار دانش آموز، یک هنرستان با تجهیزات و تکنولوژی های به روز در بانه احداث می شود و مدرسه نیمه کاره شاه حسینی تکمیل می شود

 

آدرس کوتاه :