جهش تولید | شنبه، ۹ اسفند ۱۳۹۹

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران هورامی زبان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران هورامی زبان

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران هورامی زبان


به گفته معاون سیمای مرکز کردستان، این برنامه در دوبخش استودیویی و پرتابل، به تهیه کنندگی و کارگردانی آقای کیوان مجیدی، تولید می شود.

آقای بنی عامریان افزود؛ آقای شاهرخ محمدی، دستیار تهیه، آقایان حمدی فیروزی، جلیل اعظمی و فیروز رضایی تصویر برداران وآقای آرمان محمدی و خانم روناک جعفری دستیاران تهیه ی این مجموعه هستند وحامد سعادتی به عنوان تدارکات با این برنامه همکاری دارد.

اجرای زیبای خانم نشاط حسینی از چهره های ادبی و مجریان برتر کردستانی، نشاط و شادابی خاصی به این برنامه بخشیده و مخاطبان آن را بالا برده است.

طراحی زیبای دکور این برنامه، کار آقای شاهرخ محمدی و اجرای آن با آقایان فرید رضایی، ادریس سبحانی، نادر فاتحی و شورش رحیمی افشار می باشد.

معرفی روستاهای تاریخی و چهره های ادبی و علمی، جاذبه های فرهنگی و طبیعی، موسیقی غنی، تولیدات باغی، زراعی و دامی منطقه و سخت کوشی مردمان این دیار از موضوعات این برنامه است.

" هه ورامیانه " پراکندگی و پهنای جغرافیایی مخاطبان خود را، از حلبچه ی کردستان عراق، تا استانهای کردنشین و حتی شیراز و اصفهان و مازندران وخراسان درکشور عزیزمان ایران، گسترانیده است.

" هورامیانه " بر اساس نظر سنجی بهار 1399، با 97 درصد، بیشترین میزان رضایت را در میان برنامه های سیما به خود اختصاص داده است.

اورامان به کُردی "هورامان" تلفظ می‌شود؛ "هُور" به معنی اَهورا و "مان"  به معنی خانه است و هُورامان به معنی خانه و سرزمین است.

اورامان سرزمینی وسیع و کوهستانی است که سراسر جنوب کردستان تا شمال کرمانشاه را دربرگرفته است و روستای زیبای اورامان بخشی از این سرزمین پهناور، به شمار می‌آید.

آدرس کوتاه :