سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران اورامی زبان - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران اورامی زبان

" هه ورامیانه " برنامه ای برای معرفی مرزداران اورامی زبان


برنامه ی " هه ورامیانه " به معنی مانند هورامان، در قالب یک برنامه ی 40 دقیقه ای، هرهفته از سیمای مرکز کردستان، تولید و پخش می شود.

این برنامه در دوبخش استودیویی و پرتابل، حاصل تلاش آقایان شاهرخ محمدی به عنوان تهیه کننده و کیوان مجیدی به عنوان کارگردان هنری از همکاران تولید سیمای مرکز کردستان، است.

اجرای زیبای خانم نشاط حسینی از چهره های ادبی و مجریان برتر کردستانی،  نشاط و شادابی خاصی به این برنامه بخشیده و مخاطبان آن را بالا برده است.

آقای حمدی فیروزی تصویر بردار، آقایان آرمان و آکو محمدی دستیاران تهیه ی این مجموعه هستند وحامد سعادتی به عنوان تدارکات با این برنامه همکاری دارد.

طراحی زیبای دکور این برنامه نیزکه حاصل تلاش آقایان ادریس سبحانی، نادر فاتحی و شورش رحیمی افشار می باشد، مورد اقبال مخاطبان قرارگرفته است.

معرفی روستاهای تاریخی و چهره های ادبی و علمی، جاذبه های فرهنگی و طبیعی، موسیقی غنی، تولیدات باغی، زراعی و دامی منطقه و سخت کوشی مردمان این دیار از موضوعات این برنامه است.

" هه ورامیانه " پراکندگی و پهنای جغرافیایی مخاطبان خود را، از حلبچه ی کردستان عراق، تا استانهای کردنشین و حتی شیراز و اصفهان و مازندران وخراسان درکشورِ عزیزمان ایران، گسترانیده است.

اورامان به کُردی "هورامان" تلفظ می‌شود؛ "هُور" به معنی اَهورا و "مان"  به معنی خانه است و هُورامان به معنی خانه و سرزمین است.

اورامان سرزمینی وسیع و کوهستانی است که سراسر جنوب کردستان تا شمال کرمانشاه را دربرگرفته است و روستای زیبای اورامان بخشی از این سرزمین پهناور، به شمار می‌آید.

آدرس کوتاه :