جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ فروردین ۱۳۹۹

۵۵ شبکه و باند بزرگ قاچاق توسط نیروی انتظامی کردستان منهدم شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۵۵ شبکه و باند بزرگ قاچاق توسط نیروی انتظامی کردستان منهدم شد

فرمانده انتظامی کردستان:

سنندج، سردار مسعود خرم‌نیا پیش‌از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان با اشاره به شعار ناجا در نوروز و سال آینده اظهار داشت: «آرامش و نشاط بهاری با قانونمندی و نظم اجتماعی» شعار ناجا بوده و همه ما به دنبال آن هستیم که این شعار را مخصوصاً در تعطیلات عید نوروز محقق کنیم تا مردم استان و میهمانان نوروزی با آرامش و امنیت کامل این ایام را سپری کنند.

وی گفت: با توجه به اینکه در 48 ساعت آینده موضوع چهارشنبه آخرسال را پیش‌رو داریم طبیعتاً اجرای اینگونه مراسمات خطراتی را برای شرکت‌کنندگان در این برنامه‌ها در پی‌ دارد و نیاز است که مردم از اقدامات انتظامی استان کردستان و توصیه‌های پلیس به آحاد جامعه و جوانان آگاهی داشته باشند.

فرمانده انتظامی استان کردستان تصریح کرد: لازم است که خانواده‌های کردستانی در چهارشنبه آخرسال نظارت و مراقبتی از جوانان داشته باشند و از رفتارهای پرخطر در این ایام جلوگیری کنند تا تعطیلات نوروزی و سال جدید را با خوشحالی آغاز کنند.

وی با اشاره به گشت‌زنی‌های انجام شده در مراسمات چهارشنبه آخرسال سالیان قبل، گفت: مردم سنندج در جاهایی که نیز باتوجه به سنت دیرنه آتش روشن کرده بودند حتی روی آسفالت خیابان‌ها این کار را نکرده بودند و مراقب اموال عمومی بودند.

«فرهنگ مردم کردستان» واقعاً مثال‌زدنی است

سردار خرم‌نیا با بیان اینکه فرهنگی که مردم کردستان دارند واقعاً مثال‌زدنی است، افزود: مردم این استان به اموال عمومی و طبیعت توجه ویژه‌ای دارند و اینها از شاخص‌های بارز مردم فرهنگی کردستان است.

وی اظهار کرد: مردم کردستان مواظب باشند که در این مراسمات بر اثر آتش‌سوزی برای آتشنشانان در شهرهای تابعه و بخش‌های استان استرس ایجاد نکنند تا آنها نیز در ایستگاه‌های خود با آرامش خاطر حضور داشته باشند.

مردم کردستان حساسیت زیادی به سرنوشت و سلامتی خانواده‌های خود دارند

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به فرهنگ بالای مردم استان کردستان، گفت: بنده هیچ‌گونه دغدغه‌ای برای ایجاد اتفاق و حوادث در چهارشنبه آخرسال و مراسم شب عید ندارم چون در طول این چندسال مردم کردستان ثابت کردند و قطعاً خود مردم حساسیت بیشتری به سرنوشت و سلامتی عزیزان و خانواده‌های خود دارند.

وی گفت: سال گذشته در سطح استان کردستان در چهارشنبه آخرسال 21 نفر مجروح و مصدومین شب عید نیز 19 نفر بودند که هم خودشان و خانواده‌ها از نظر روحی ناراحت شدند و کار مضاعفی برای اورژانس و بیمارستان‌ها ایجاد کردند.

سال گذشته در کردستان 40 نفر در مراسم چهارشنبه آخرسال و شب عید مصدوم شدند

فرمانده انتظامی استان کردستان خاطر نشان کرد: از 40 نفر مصدوم شده سال گذشته خوشبختانه 38 نفر از آنها بصورت سرپایی مداوا و دو نفر از آنها نیز بعد از بستری شدن از بیمارستان ترخیص شدند و کارکنان نیروی انتظامی استان هم جزو مصدومین چهارشنبه آخرسال بودند.

وی با بیان اینکه نزدیک به 500 کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است، گفت: همکاری و همرامی مردم کردستان با پلیس قابل تقدیر است و بنده از همین‌جا قدردانی خالصانه خود را خدمت مردم این استان اعلام می‌کنم.

سردار خرم‌نیا با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی استان در 11 ماهه سال گذشته، افزود: خداراشکر در حوزه وقوع و کشف سرقت‌ها نسبت به سال گذشته تغییرات محسوسی نداریم و باتوجه به مشکلات اجتماعی و بیکاری در استان اصولاً باید افزایش سرقت داشته باشیم اما بسیار جزئی بوده و دو درصد افزایش سرقت داشته است.

وی اظهار کرد: 88 درصد از سرقت‌های به وقوع پیوسته در استان کردستان توسط ماموران نیروی انتظامی منجر به کشف شده و باقیمانده آنها که کشف نشده در طول سال نیز کشف می‌شود.

سال گذشته 51 نفر از شهروندان در اثر تصادف درون شهری فوت کردند

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به تصادفات درون شهری و برون شهری در استان، گفت: سال گذشته متأسفانه 51 نفر از شهروندان در اثر تصادف درون شهری جان خود را از دست دادند که امسال نیز 50 نفر بوده و نسبت به سال گذشته یک نفر کاهش داشته است و امیدواریم تاپایان سال نیز این روند کاهشی ادامه پیدا کند.

وی گفت: سال گذشته 363 نفر در تصادفات برون شهری در استان کردستان جان خود را از دست دادند که امسال به 311 نفر کاهش پیدا کرده یعنی 14 درصد کاهش کشته شدگان داشته‌ایم.

افزایش 21 درصدی برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در استان

فرمانده انتظامی استان کردستان با اشاره به اقدامان انجام شده در حوزه جرائم پلیس فتا استان، خاطر نشان کرد: در برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در فضای اینترنت متأسفانه 21 درصد و مزاحمت‌های اینترنتی 30/15 درصد و تهدید و اخاذی 9 درصد رشد داشته‌ایم و دلیل آن هم این است که کاربران این فضا روز به روز در حال افزایش هستند.

وی گفت: نیاز است که در موضوع فضای مجازی آموزش‌ها و آگاه‌سازی‌های لازم انجام شود تا آسیب‌های این فضا را برای شهروندان کردستانی به حداقل برسانیم.

کشف 110 میلیارد تومان انواع قاچاق در استان

سردار خرم‌نیا با اشاره به حوزه قاچاق افزود: امسال همکاران نیروی انتظامی استان موفق به کشف 110 میلیارد تومان انواع قاچاق شدند و نسبت به سال گذشته 44 درصد افزایش کشف قاچاق داشته‌ایم.

وی اظهار کرد: مردم کردستان آگاهی داشته باشند که رویکرد نیروی انتظامی استان در بحث قاچاق با توجه به حساسیت موضوع، برخورد با باندها و شبکه‌های قاچاق است.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: در طول 11 ماه و بیست روز گذشته توسط ماموران نیروی انتظامی استان 55 شبکه و باند بزرگ قاچاق که محدوده فعالیتی آنها منطقه‌ای و کشوری بود شناسایی و دستگیر شدند و برخوردهای قانونی با آنها صورت گرفت.

وی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های انجام شده توسط نیروی انتظامی استان، گفت: برای سال آینده نیز در حوزه قاچاق پیش‌بینی‌های خوبی شده و قطعاً وضعیت بهتری در برخورد با بندها و شبکه‌های قاچاق خواهیم داشت.

جمع‌آوری 671 نفز از معتادین متجاهر در سطح استان

فرمانده انتظامی استان کردستان خاطر نشان کرد: در 11 ماه و بیست روز گذشته در سطح استان یگان‌های نظامی و مبارزه با موادمخدر 671 نفز از معتادین متجاهر در سطح استان جمع‌آوری کردند و آنها را تحویل کمپ‌های نگهداری دادند.

وی گفت: امسال در سطح شهر سنندج از 671 نفر معتادین دستگیر شده 100 نفر از آنها تا پایان تعطیلات نوروزی در کمپ‌ها نگهداری می‌شوند.

سردار خرم‌نیا افزود: در پاکسازی پارک‌ها و داخل شهر و معابر استان 995 نفر جمع‌آوری شدند و به دنبال آن هستیم که در سال آینده ظرفیت نگهداری معتادین را افزایش بدهیم که برای آنها درمان و کارهای لازم صورت گیرد.

افزایش امنیت ترافیکی در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان

وی اظهار کرد: اقدامات زیادی در حوزه‌های امنیت و انتظامات برای تعطیلات نوروزی انجام شده و سعی کردیم که امنیت ترافیکی را با کمک سایر دستگاه‌ها در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان افزایش بدهیم و سایر یگان‌ها را نیز به کمک پلیس راه استان آورده‌ایم تا امنیت مناسبی از نظر تردد و سفر در محورها برای میهمانان نوروزی داشته باشیم.

فرمانده انتظامی استان کردستان گفت: شرایط زیرساخت‌ها، جاده‌های استان کردستان با سایر استان‌ها کاملاً متفاوت است و بعضاً بصورت ترانزیتی استفاده می‌شوند اما درجه دوم را دارند و همه اینها سبب شده که در محورهای مواصلاتی استان شاهد تصادفات باشیم.

وی گفت: تأمین امنیت شهرها و نقاط گردشگری سطح استان، پارک‌ها و تفرجگاه‌ها در دستور کار نیروی انتظامی استان است و با تمامی توان در خدمت مردم هستیم تا سفر میهمانان نوروزی برای آنها به یادماندنی باشد