جهش تولید | پنج‌شنبه، ۶ آذر ۱۳۹۹

۴۶ پروژه گازرسانی در کردستان افتتاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۴۶ پروژه گازرسانی در کردستان افتتاح می‌شود

۴۶ پروژه گازرسانی در کردستان افتتاح می‌شود


مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت:

۴۶ پروژه گازرسانی در کردستان افتتاح می‌شود

احمد فعله‌گری صبح امروز در جمع خبرنگاران استان با تبریک فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارک فجر و سی‌وهشتمین سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی اظهار داشت: در دهه مبارک فجر امسال 46 پروژه گازرسانی با بیش از 280 میلیارد ریال در استان کردستان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی گفت: در این ایام 46 پروژه گازرسانی روستایی با بهره‌مندی دو هزار و 300 خانوار به بهره‌برداری می‌رسد که این طرح‌ها شامل یک پروژه گازرسانی در شهرستان کامیاران، دو پروژه گازرسانی در شهرستان مریوان، 9 روستای شهرستان بیجار، 9 روستای شهرستان سقز و 3 روستا درشهرستان سروآباد و 5 روستا در شهرستان سنندج است که در دهه فجر امسال از نعمت گاز طبیعی برخوردار می‌شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گازرسانی به پروژه‌های مسکن مهر را از دیگر پروژه‌های افتتاحی در دهه مبارک فجر امسال دانست و تصریح کرد: در دهه فجر امسال 3 مورد پروژه مسکن مهر تامین گاز می‌شوند که این تعداد 2 پروژه در شهرستان قروه و یک پروژه در در شهرستان مریوان است.

وی گفت: گازرسانی به 2 پروژه مسکن مهر قروه شامل تعاونی جهاد و پروژه شهرک‌های بهداری، جهاد، دادگستری و کوثر و پروژه 140 واحدی جهاد کشاورزی شهرستان مریوان است که در ایام‌الله دهه مبارک امسال صورت می‌گیرد.

فعله‌گری افزود: همچنین در دهه مبارک فجر امسال 12 واحد صنعتی نیز در سطح استان تامین گاز می‌شوند که از این میزان 4 واحد در سنندج، 3 واحد در بیجار، یک واحد در شهرستان مریوان و 2 واحد در شهرستان سروآباد، یک واحد در شهرستان قروه و یک واحد در شهرستان دهگلان  گازدار می‌شوند.

وی با اشاره به وضعیت ساختمان پست‌های امداد گازرسانی در شهرستان‌ها اظهار کرد : در تمام شهرستان‌ها این شرکت دارای فضای اداری مناسب بوده و در ایام الله مبارک دهه فجر ساختمان پست امداد شهر اورامان که در سال 94 گازدار شده نیز افتتاح می شود.   

قول و وعده مدیرعامل شرکت گاز کردستان

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان گفت: این نوید را به مردم استان کردستان می‌دهم که در کوتاه‌ترین زمان ممکن سایر روستاهای که امکان گازرسانی به آنها میسر است، را عملیاتی کنم.

وی با بیان اینکه کل تعهدات سال 95 شرکت گاز استان در خصوص اشتراک‌پذیری 22 هزار مورد بوده، گفت: امسال تاکنون مازاد برسقف تعهدات اشتراک‌پذیری شهری و روستایی صورت گرفته، 434 کیلومتر شبکه‌گذاری در بخش‌های پروژه‌های شهری و روستایی انجام شده است.

مصرف دو میلیارد و 60 میلیون متر مکعب گاز طبیعی در کردستان

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با اشاره به اینکه از ابتدای امسال تاکنون 2 میلیارد  و 60 میلیون متر مکعب در سطح استان مصرف گاز طبیعی داشته‌ایم، خاطر نشان کرد: در حال حاضر استان کردستان دارای 455 هزار مشترک گاز در بخش‌های مسکونی، تجاری و صنعتی است و برنامه مصوب در بخش مصرف گاز در امسال 3 میلیارد متر مکعب بوده که تاکنون 70 درصد آن محقق شده است.

خبرگزاری: تسنیم

آدرس کوتاه :