رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

۳۱۰ شعبه اخذ رأی انتخابات در شهرستان سنندج مستقر می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

۳۱۰ شعبه اخذ رأی انتخابات در شهرستان سنندج مستقر می‌شود

فرماندار سنندج بیان کرد:

۳۱۰ شعبه اخذ رأی انتخابات در شهرستان سنندج مستقر می‌شود

محمدابراهیم زارعی، در جلسه شورای اداری شهرستان سنندج که با حضور مسئولان و مدیران شهرستان سنندج برگزار شد، اظهار داشت: در ماه جاری دو انتخابات مهم را پیش‌رو داریم که هر کدام از این انتخابات جایگاه خاصی دارند و انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا که در جای خود حائز اهمیت است و آگاهی بخشی بیشتری در جلب مشارکت مردم دارد.

وی گفت: چیزی که در انتخابات اهمیت دارد حضور حداکثری مردم در پای صندوق‌های اخذ رأی است و اگر کسی در انتخابات پیش‌رو شرکت نکند به این معناست که حق خودش را واگذار کرده است.

فرماندار شهرستان سنندج تصریح کرد: لازم است در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا نمایندگانی که می‌خواهند شهر و روستا را اداره کنند در انتخاب آنان سهیم باشیم چرا که شوراهای اسلامی می‌توانند کارهای اجتماعی، سیاسی، فرهنگی شهری را بر عهده گیرند و کسانی که این وظایف را بر عهده می‌گیرند رسالت ما را بیشتر می‌کند که در انتخاب آنها دقت نظر بیشتری داشته باشیم.

وی گفت: امیدواریم همه مردم در این انتخابات پیش‌رو مشارکت و حضور حداکثری داشته باشند و هدف این است که میزان مشارکت مردم را در این انتخابات نسبت به دوره‌های گذشته بیشتر باشد.

تخریب در انتخابات سنخیتی با نظام و آموزه‌های دینی کشور ندارد

زارعی افزود: از مردم می‌خواهیم که به برنامه‌های کاندیداها رأی دهند نه به تخریب چراکه برخی افراد می‌خواهند دیگران و کاندیداهای دیگر را تخریب کنند و این با نظام ما و آموزه‌های دینی ما سنخیتی ندارد و باید به کسانی رأی بدهند که برنامه‌های مدونی برای کشور و شهر و روستاهایشان دارند.

وی اظهار کرد: ما مکلف هستیم از رأی مردم و هر کدام از شما در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا حفاظت کنیم چراکه رأی مردم به گفته رهبر معظم انقلاب حق‌الناس است و این هم وظیفه دشوار و سنگینی برای مجریان، بازرسین و ناظرین انتخاباتی است که حافظ رأی مردم باشیم.

فرماندار شهرستان سنندج گفت: وزارت کشور نیز برای نظارت بر روند انتخابات افرادی را تأیید می‌کند که به عنوان بازرسین و ناظرین انتخابات بر صحنه انتخابات حضور داشته باشند تا خیال مردم راحت باشد که آرای که می‌دهند همان چیزی بوده که مدنظرشان است.

وی گفت: انتخابات ریاست جمهوری به خاطر اهمیتی که دارد حضور و مشارکت حداکثری مردم را می‌طلبد و آنچه که اهمیت دارد این است که ادارات شهرستان سنندج همکاری خوبی داشته باشند.

فرماندار شهرستان سنندج تأکید کرد: تمام ادارات طبق ماده 21 انتخابات باید در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و امکانات لازم و همه مدیران و روسای ادارات تمام امکانات را در اختیار فرمانداران و بخشداران از نظر نیروی انسانی، امکانات و ستاد انتخاباتی، بازرسین و مجریان انتخاباتی قرار دهند.

وی گفت: اگر ما امکانات لازم را فراهم کنیم به امید خدا انتخابات باشکوهی پیش‌رو خواهیم داشت چراکه تمام کشورهای منطقه منتظر حضور ملت ما هستند و مدیران و روسای ادارات می‌توانند در ترغیب مردم به شرکت در انتخابات موثر باشند.

ناظرین و مجریان انتخاباتی بر اصل "بی‌طرفی" پایبند باشند

زارعی با تأکید بر اینکه باید بی‌طرفی از سوی ناظرین و مجریان انتخاباتی لحاظ شود افزود: ما به عنوان بازرسین و ناظرین و مدیران دولتی باید طوری عمل کنیم که مردم حضور حداکثری داشته باشند و دستگاه‌های خدمات رسان باید حضوری فعال و کاملاً موثری را در زمان انتخابات داشته باشند که هیچ‌گونه اتفاقی نیفتد.

وی اظهار کرد: در انتخابات 29 اردیبهشت ماه جاری 310 شعبات اخذ رای در شهرستان سنندج و 4 بخشداری و فرمانداری در انتخابات شوراهای اسلامی و ریاست جمهوری فعالیت خواهند داشت و از صندوق‌های اخذ رأی با تصمیم‌گیری هیئت اجرایی تعدادی به عنوان شعبات سیار مشخص شدند و در نقاطی که در نظر گرفته شده آرای مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

فرماندار شهرستان سنندج تاکید کرد: ما باید در این ایام که در آستانه انتخابات قرار داریم مواظب باشیم ساخت و سازهای بی‌رویه در شهرهای بزرگ و تعرض به اراضی ملی و طبیعی صورت نگیرد و از هرگونه تعرض به اراضی ملی و طبیعی و حواشی شهرها توسط شهرداری‌ها کنترل و نظارت صورت گیرد.

وی گفت: همه ادارات شهرستان سنندج پروژه‌های پیشنهادی خود را برای اجرا در کمیته برنامه‌ریزی فرمانداری سنندج اعلام کنند و پروژه‌های بالای 70 درصد پیشرفت فیزیکی در اولویت قرار می‌گیرد.

 

منبع خبرگزاری: تسنیم