جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

۲۹۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان کردستان راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۲۹۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان کردستان راه‌اندازی می‌شود

۲۹۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان کردستان راه‌اندازی می‌شود


مدیرکل آموزش و پرورش کردستان خبرداد:

۲۹۰ پایگاه برای اوقات فراغت دانش‌آموزان در استان کردستان راه‌اندازی می‌شود

رشید قربانی صبح امروز در جلسه بررسی و هماهنگی برنامه‌ریزی ویژه اوقات فراغت دانش‌آموزان استان کردستان با اشاره به شعار سال اظهار داشت: امسال شعار برنامه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان «تابستانی با نشاط با کسب یک مهارت» تعیین و در دوره فعالیت، یک مهارت به دانش‌آموزان آموزش داده می‌شود.

وی از پیش‌بینی 290 پایگاه تابستانه ویژه اوقات فراغت دانش‌آموزان استان کردستان خبر داد و گفت: از این تعداد 150 پایگاه آن مربوط به آموزش و پرورش و 140 پایگاه دیگر نیز با سایر دستگاه‌های مرتبط به صورت مشارکتی فعالیت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با تاکید بر توجه به طرح‌های برنامه‌‌های فرهنگی ویژه دانش‌آموزان تصریح کرد: کانون‌های فرهنگی و تربیتی، ورزشی، مدارس، آموزشگاه‌های آزاد، اردوگاه‌ها، دارالقرآن، مراکز فنی‌و‌حرفه‌ای‌، کانون‌های هلال‌احمر و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای ثبت‌نام و فعالیت‌های تابستانی پیش‌بینی شده است.

اول تیرماه شروع ثبت‌نام  فعالیت پایگاه‌های تابستانی

وی با اشاره به مدت زمان ثبت‌نام دانش‌آموزان در فعالیت پایگاه‌های تابستانی گفت: دانش‌آموزان دختر و پسر تمامی مقاطع تحصیلی از اول لغایت 15 تیرماه می‌توانند به نزدیک‌ترین پایگاه مراجعه و نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

قربانی افزود: فعالیت پایگاه‌های تابستانی از 15 تیرماه آغاز و به مدت 45 روز ادامه دارد و فعالیت‌های تابستانی کانون‌های فرهنگی و ورزشی نیز تا پایان شهریورماه است.

وی اظهار کرد: فعالیت‌های قرآنی و معرفتی، ورزشی، علمی و فناوری، اردویی و گرشگری، مجامع بحث و گفت‌وگو، طرح هجرت، کلاس‌های تقویتی، آموزشی، فرهنگی و هنری از جمله برنامه‌هایی است که برای فعالیت پایگاه‌های تابستانی پیش‌بینی شده است.

شرکت بیش از 82 هزار دانش‌آموز کردستانی در کلاس‌های اوقات فراغت تابستان سال گذشته

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان گفت: سال گذشته بیش از 82 هزار دانش‌آموز کردستانی در فعالیت‌های تابستانی مشارکت داشتند و امسال پیش‌بینی این است که حدود 90 هزار دانش‌آموز در این طرح شرکت ثبت‌نام کنند.

 

منبع خبرگزاری: تسنیم

آدرس کوتاه :