جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

۲۳ پروژه محرومیت‌زدایی در بانه اجرایی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۳ پروژه محرومیت‌زدایی در بانه اجرایی شد

فرمانده سپاه شهرستان بانه گفت:

۲۳ پروژه محرومیت‌زدایی در بانه اجرایی شد

سرهنگ یعقوب صفاری با اشاره به اینکه مردم‌یاری و محرومیت‌زدایی یکی از اولویت‌ها و برنامه‌های مهم سپاه شهرستان بانه است، اظهار داشت: سپاه شهرستان بانه از سال گذشته تاکنون در راستای محرومیت‌زدایی، 23 پروژه در مناطق محروم این شهرستان با اعتبار یک میلیارد و 200 میلیون تومان هزینه و اجرا کرده است.

وی گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان یک نهاد مردمی و برخاسته از بطن مردم همواره در زمینه‌های مختلف امنیتی، دفاعی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی  یار و یاور نظام و ملت همیشه در صحنه ایران بوده و خواهد بود.

فرمانده سپاه شهرستان بانه تصریح کرد: این طرح‌ها شامل مدرسه سازی، ساخت مساجد، احداث خانه محرومان، خانه عالم، احداث پل برای مردم روستا، و خانه بهداشت برای روستاییان ساکن در نوار مرزی بانه و در زمینه‌های مختلف دیگر است که در این شهرستان به بهره‌برداری و اجرایی شده است.

وی گفت: در راستای محرومیت‌زدایی و مردم‌یاری از سال گذشته تاکنون برای اجرا و بهره‌برداری از این پروژه‌ها یک میلیارد و 200 میلیون تومان توسط سپاه شهرستان بانه در مناطق مرزی و محروم هزینه شده است.

صفاری با اشاره به وضعیت امنیت در شهرستان مرزی بانه، افزود: به حمدالله امروز با تلاش شبانه‌روزی نیروهای مسلح و هوشیاری مردم بصیر و مرزدار شهرستان بانه ما شاهد یک امنیت پایدار مردمی در این شهرستان که بیش از 84 کیلومتر مرز مشترک با کشور عراق را دارد هستیم.

وی اظهار کرد: امروز شهرستان بانه به برکت خون شهداء از یک امنیت بسیار مطلوبی برخوردار است بطوریکه در این شهرستان در بحث گردشگری و رونق تجاری نه تنها در استان کردستان بلکه در سطح کشور زبانزد خاص و عام است و سالانه پذیرای میلیون‌ها گردشگر از سراسر کشور است.

فرمانده سپاه شهرستان بانه با اشاره به راهیان نور، گفت: بانه به واسطه داشتن دو یادمان دفاع مقدس در سیران‌بند و بوالحسن سالانه پذیرای کاروان‌های زیارتی راهیان نور از سراسر کشور است و در امسال بالغ بر 113 هزار زائر در قالب کاروان‌های راهیان نور از این دو یادمان بازدید کردند.

وی با بیان اینکه امسال اقدامات مناسبی توسط سپاه بانه در ستاد راهیان نور این شهرستان که در بحث فضا سازی یادمان‌ها صورت گرفته است، گفت: احداث دو حسینیه در هر دو یادمان، احداث پارکینگ، ساخت سرویس‌های بهداشتی و فضا سازی فرهنگی در یادمان‌ها از جمله این اقدامات است.

منبع خبرگزاری:تسنیم