رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

۲۳۸ مدرسه کردستان مهیای اسکان مسافران نوروزی است - نمایش محتوای خبر

 

 

۲۳۸ مدرسه کردستان مهیای اسکان مسافران نوروزی است

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان:

۲۳۸ مدرسه کردستان مهیای اسکان مسافران نوروزی است

به گزارش واحد خبر سنندج، رشید قربانی با اشاره به هماهنگی های صورت گرفته برای استقبال از مسافران نوروزی در استان کردستان اظهار داشت: از روز ۲۷ اسفند ماه سال گذشته ستاد اسکان مسافران نوروزی در استان کردستان فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: این ستاد ویژه تا پایان تعیلات در تمامی شهرهای استان کردستان فعالیت خواهد داشت تا به بهترین شکل ممکن زمینه برای استقبال و اسکان مسافران نوروزی فراهم شود. 

مدیر کل آموزش و پرورش کردستان با اشاره به شمار مسافران اسکان داده شده در این مدت زمان، گفت: بیش از ۲۵ هزار و ۳۷۳ نفر روز میهمان در مراکز اقامتی استان پذیرش شده اند .

وی یادآور شد: تا کنون ۱۰ هزار و ۷ نفر میهمان در قالب دو هزار و ۴۰۵ خانوار در مراکز اقامتی آموزش و پرورش کردستان پذیرش و اسکان داده شده اند که این تعداد شامل ۲۵ هزار و ۳۷۳ نفر روز میهمان می باشد .

قربانی افزود : در نوروز ۹۵ تعداد ۱۷ مرکز پذیرش در سطح شهرستانها و مناطق استان برای ارائه خدمات و تسهیلات سفر به میهمانان فرهنگی پیش بینی شده است که از این تعداد پنج مرکز در سنندج و ۱۲ مرکز نیز در سطح شهرستانها و مناطق تابعه استان مستقر می باشند .

وی گفت: در نوروز ۹۵ تعداد ۲۳۸ مدرسه با دو هزار و ۲۷۴ کلاس و اتاق برای اسکان میهمانان فرهنگی مهیا شده است و بیش از ۶۰۰ نفر به عنوان عوامل اجرایی در مراکز پذیرش و اسکان به میهمانان و مسافران نوروزی خدمات ارائه می دهند .

مدیر کل آموزش و پرورش استان کردستان اظهار داشت: فعالیت مراکز پذیرش و اسکان میهمانان نوروزی در مراکز اقامتی آموزش و پرورش کردستان از روز پنج شنبه ۲۷ اسفند ماه ۹۴ آغاز شده است.