جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ آبان ۱۳۹۹

۲۲۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان قروه خودکفا شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۲۲۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان قروه خودکفا شدند

۲۲۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان قروه خودکفا شدند


مدیر کمیته امداد شهرستان قروه :

۲۲۰ مددجوی کمیته امداد شهرستان قروه خودکفا شدند

علیرضا خوشبخت به  تعداد اشتغال ایجاد شده این نهاد در سال گذشته و برنامه اشتغال پیش بینی شده سال جاری برای مددجویان این شهرستان اشاره کرد و گفت: توانمندی مددجویان از طریق ایجاد اشتغال یکی از برنامه های اصلی این نهاد است.

وی عنوان کرد: هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار برای ایجاد طرح های اشتغال به مددجویان این شهرستان در سال جاری اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه استعداد سنجی شغلی با هدف شناسایی افراد مستعد اشتغال انجام می شود، اظهارداشت: تعداد ۴۲۰ فقره پرونده متقاضیان تسهیلات اشتغال که استعداد سنجی و مشاوره شغلی برای آنها انجام شده آماده ارسال به بانک های عامل و پرداخت تسهیلات است.


مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان قروه  با اشاره به طرح های اشتغال ایجاد شده در سال گذشته بیان کرد: ۳۲۹ طرح اشتغال با پرداخت چهار میلیارد و ۲۸۴ میلیون تومان تسهیلات برای مددجویان این شهرستان در سال ۹۵ ایجاد شد که ۲۲۰ مورد از این مجریان طرح اشتغال به خودکفایی رسیده اند.

وی با اشاره به تنوع شغلی طرح های اشتغال ایجاد شده، گفت: ۴۶ درصد از طرحها دامداری، ۱۴ درصد قالیبافی، ۳۳ درصد صنفی و صنعتی و ۷ درصد شامل سایر طرح ها است.

خوشبخت با بیان اینکه ۴۸ مورد کاریابی نیز برای مددجویان این شهرستان در سال گذشته انجام شد، افزود : همچنین ۷۰۰ نفر از مددجویان نیز آموزش شغلی داده شدند.

وی عنوان کرد: تمامی تعهدات اشتغال سال گذشته توسط این نهاد محقق شد و امید است سال جاری نیز در این زمینه شاهد رشد باشیم.

 

آدرس کوتاه :