رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

۱۶۴۵ زائر کردستانی در قالب ۱۳ کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

۱۶۴۵ زائر کردستانی در قالب ۱۳ کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند

مدیرکل حج و زیارت کردستان اعلام کرد:

۱۶۴۵ زائر کردستانی در قالب ۱۳ کاروان عازم سرزمین وحی می‌شوند

هاشم ناظمی‌جلال، صبح امروز در همایش متمرکز آموزشی-توجیهی زائرین کاروان‌های حج تمتع که در سنندج برگزار شد، اظهار داشت: هدف از برگزاری همایش آموزشی آشنایی با مناسک حج و تجزیه و تحلیل اوضاع سیاسی منطقه، ترویج فرهنگ حج، ایجاد اتحاد و همدلی بین زائرین و تقویت روحیه خدمت‌گزاری بین کارکنان است.

وی با اشاره به شعار حج امسال [حج معنویت، اقتدار ملی و همبستگی اسلام] گفت: در سال گذشته با توجه به کارشکنی حکام عربستان زائرین کشور به این مکان مقدس شرفیاب نشدند اما امسال 20 درصد به سهمیه کشورهای اسلامی افزوده شده و در ایران این سهمیه 30 تا 35 درصد است.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان تصریح کرد: امسال 86 هزار و 300 نفر در کشور به سرزمین وحی اعزام که می‌شوند که سهم استان کردستان از این تعداد یکهزار و 645 زائر در قالب 13 کاروان است.

میانگین سنی زائران کردستانی به حج تمتع 62 سال و 2 ماه است

وی گفت: از این آمار 773 زائر آقا و 872 زائر خانم بوده و میانگین سنی زائران کردستانی به حج تمتع 62 سال و 2 ماه است و با توجه به میانگین سنی بابد توجه ویژه‌ای از طرف کارگزاران به زائران صورت بگیرد.

ناظمی‌جلال با اشاره به کم بودن سواد بین زائران استان افزود: از مجموع 144 زائر دارای مدرک تحصیلی دیپلم، 40 زائر فوق دیپلم، 87 زائر لیسانس و 26 زائر فوق لیسانس هستند و باید زائران با آمادگی معنوی، روحی و روانی اعزام شوند.

وی اظهار کرد: نسبت به کشورهای اسلامی 4 ماه از عملیات اجرای حج عقب بودیم اما خوشبختانه ثبت‌نام، برگزاری کلاس‌های آموزشی، تزریق واکسن و تهیه و توزیع اقلام فرهنگی در زمان مناسب انجام شده است.

 

منبع خبرگزاری: تسنیم