سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | جمعه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۰

۱۲طرح ورزشی در کردستان بهره‌برداری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۱۲طرح ورزشی در کردستان بهره‌برداری می‌شود

۱۲طرح ورزشی در کردستان بهره‌برداری می‌شود


دهه فجر

۱۲طرح ورزشی در کردستان بهره‌برداری می‌شود

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان، مدیرکل ورزش و جوانان کردستان گفت: برای ساخت سالن ورزشی ۱۲۰۰نفره شهید قاسم سلیمانی مجموعه ورزشی شهید چمران قروه ۳۴میلیارد و ۸۵۰میلیون ریال از محل اعتبارات استانی و سفر رهبر معظم انقلاب به کردستان هزینه شده و زیربنای این سالن ورزشی سقف بلند و چند منظوره ۵۶۸مترمربع است و عملیات ساخت آن از سال۹۰ آغاز شده بود.همچنین معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان در این مراسم اظهار داشت: در دهه مبارک فجر امسال ۳۸۶طرح ورزشی و تا پایان سال98 هم ۶۰۰طرح دیگر این بخش در کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

ژاله فرامرزیان گفت: چهارهزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد که با افتتاح برخی از این پروژه‌ها تا پایان سال، همچنان سه هزار و ۱۰۰پروژه نیمه تمام دیگر باقی می‌ماند.
وی با بیان اینکه دهه فجر ۱۲پروژه ورزشی در استان و تا پایان سال هم ۱۹پروژه به بهره‌برداری می‌رسد اضافه کرد: با وجود اینکه شرایط اقتصادی و اعتباری مناسبی نداریم اما تلاش می‌کنیم با کمک شرکت توسعه اماکن ورزشی تعداد بیشتری از پروژه‌های نیمه تمام را به بهره‌برداری برسانیم.
فرامرزیان با اشاره به اینکه هدف ما برای توسعه فضای ورزشی کشور، ایجاد فضای نشاط، سلامت برای جوانان به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور است، خطاب به ورزشکاران افزود:اماکن ورزشی سرمایه‌هایی متعلق به شماست که باید از آن به بهترین نحو نگهداری کنید.
وی از مدیران اجرایی نیز خواست این اماکن را با تناسبی خوب میان زنان و مردان توزیع کنند تا همه از این امکانات برای پرداختن به امر مهم ورزش استفاده کنند.
استاندار کردستان نیز در سخنان خود عنوان کرد: هشت پروژە ورزشی در ایام دهه فجر امسال در کردستان به بهرەبرداری می‌رسد.
بهمن مرادنیا در مراسم بهره برداری از سالن ورزشی ۱۲۰۰نفری شهید قاسم سلیمانی شهرستان قروه گفت:در کردستان جوانان مستعددی در حوزه ورزش وجود دارند که متاسفانه امکانات موجود پاسخگوی نیاز آنان نیست.
وی ادامه داد: تلاش می کنیم در سال آینده فضاهای ورزشی بیشتری را در سطح استان ایجاد کنیم تا کردستان نیز به میانگین کشوری در سرانه فضای ورزشی نزدیک شود.
مرادنیا ابراز امیدواری کرد: در هفته دولت سال آینده استخر شهرستان قروه نیز افتتاح شود و در اختیار ورزش دوستان و ورزشکاران این شهرستان قرار بگیرد.
استاندار کردستان افزود: سالن شش هزار نفری سنندج نیز در آینده بسیار نزدیک افتتاح می شود و این سالن می تواند مکانی مناسب برای برگزاری مسابقات ملی و بین المللی باشد.
بهمن مرادنیا همچنین به پروژه های آماده بهره برداری استان در دهه فجر امسال اشاره کرد و افزود: در ایام دهه فجر هزار و ۲۲۲پروژه عمرانی با اعتبار ۵۰۰میلیارد تومان از محل اعتبارات دولتی و تسهیلات بانکی وبخش خصوصی به بهره برداری می رسد که برای بیش از دوهزار و ٨۰۰نفر شغل ایجاد می کند.
مدیرکل ورزش و جوانان نیز در این مراسم گفت: ۱۳۰پروژه ورزشی در دولت تدبیر و امید به بهره‌برداری رسیده که ۲سالن ۱۲۰۰نفری در سریش آباد و شهر قروه از جمله این طرحها است که امکان برگزاری مسابقات بین المللی در رشته‌های مختلف ورزشی در این سالن ها وجود دارد.
حامد جولایی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی قروه نسبت به دیگر شهرهای استان بهتر است افزود: استخر و خوابگاه ورزشی از جمله نیازهای ورزشی این شهرستان است.
شهرستان قروه در رشته‌های ورزشی کشتی، وزنه برداری و فوتبال در سطح ملی صاحب عنوان است.
آدرس کوتاه :