سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۱۴ مرداد ۱۴۰۰

۱۰ بقعه متبرکه میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۱۰ بقعه متبرکه میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی

۱۰ بقعه متبرکه میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی


۱۰ بقعه متبرکه میزبان سوگواره بصیرت عاشورایی

به گزارش خبرگزاری صداوسیما مرکز کردستان ، مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان گفت : همزمان با آغاز ماه محرم ، طرح بصیرت عاشورایی در قالب سوگواره همراه با برنامه‌های متنوع مذهبی ، فرهنگی و اجتماعی در ۱۰ بقعه متبرکه این استان آغاز شده است.حجت الاسلام محمد کاروند افزود : این سوگواره از روز دهم شهریور و همزمان با آغاز ماه محرم در ۱۰ بقعه متبرکه شاخص استان آغاز شده و تا اربعین حسینی ادامه دارد.
وی شعار اصلی و محوری سوگواره بصیرت عاشورایی را «کِرامَتُنا الشهادۀ» اعلام کرد و افزود : از جمله برنامه‌هایی که در قالب این سوگواره و در بقاع مجری طرح برگزار می‌شود ، همایش رهروان حضرت زینب (س) برای بانوان است .
 مدیر کل اوقاف و امور خیریه کردستان افزود : بر پایی خیمه معرفت با محوریت پاسخگویی به مسائل شرعی ، مشاوره ازدواج ، عفاف و حجاب و کودک و نوجوان در قالب بصیرت عاشورایی در راستای اجرای این طرح در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
وی گفت : برگزاری مراسم سخنرانی و عزاداری در شب‌های دهه محرم ، تجمع بزرگ لبیک یا حسین (ع) ، ویژه برنامه شیرخوارگان حسینی ، احلی من‌العسل یا همایش نوجوانان حسینی و ویژه برنامه‌های روز تاسوعا ، عاشورای حسینی و شام غریبان از دیگر برنامه‌هایی است که در قالب این طرح در بقاع متبرکه برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام کاروند همچنین با اشاره به مشارکت ۱۵ مبلغ و روحانی در راستای برگزاری این طرح گفت : هفت نفر از این مبلغان اعزامی از قم ، هشت نفر مبلغ و روحانی بومی و حدود ۱۰۰ نفر از اعضای هیات امنا ، اعضای فرهنگی ، خادمان افتخاری بقاع متبرکه مجری به زائران در قالب این طرح خدمت‌رسانی می‌کنند .
طرح سوگواره بصیرت عاشورایی هر سال در ایام محرم با هدف گسترش و تعمیق بصیرت در جامعه و به منظور اجرای بهتر نیات واقفان خیراندیش در آستان مقدس امامزادگان و بقاع متبرکه استان کردستان برگزار می‌شود.
بیش از ۲ هزار مسجد و ۷۰ مکان مذهبی اعم از آرامگاه ، مقبره و امامزاده و مکان استقرار چهار قرآن تاریخی در استان کردستان وجود دارد.

آدرس کوتاه :