سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۰ فروردین ۱۴۰۰

۱۰۰۰ میلیارد تومان در صنعت مرغ کردستان سرمایه‌گذاری شده است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

۱۰۰۰ میلیارد تومان در صنعت مرغ کردستان سرمایه‌گذاری شده است

۱۰۰۰ میلیارد تومان در صنعت مرغ کردستان سرمایه‌گذاری شده است


معاون جهاد کشاورزی کردستان عنوان کرد:

۱۰۰۰ میلیارد تومان در صنعت مرغ کردستان سرمایه‌گذاری شده است

خالد جعفری اظهار داشت: استان کردستان در زمینه صنعت مرغ ظرفیت مهمی دارد چرا که این صنعت نقش مهمی در اشتغالزایی استان دارد.

وی گفت: در زنجیره مرغداری‌های کردستان از مرغ مادر و مرغ گوشتی گرفته تا سطح کشتارگاه‌ها و کارخانه‌های فرآوری، یک‌هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در سطح استان انجام شده که ممکن است در هیچ صنعتی چنین سرمایه‌گذاری صورت نگرفته باشد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تصریح کرد: امسال در هفته دولت واحد مرغ مادر شهرستان سقز با 4 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری و تولید سالانه سه میلیون قطعه جوجه و 35 هزار قطعه مرغ مادر به بهره‌برداری می‌رسد.

اشتغالزایی بیش از 16 هزار نفر در صنعت مرغ کردستان

وی گفت: بر اساس آمارهای موجود بیش از 3 هزار و 500 نفر به‌صورت مستقیم و بیش از 13 هزار نفر به صورت غیرمستقیم در صنعت مرغ استان کردستان شغل ایجاد شده است.

جعفری با اشاره به موفقیت‌های استان در زمینه صنعت مرغ افزود: صنعت مرغداری نه تنها موفقیت داشته بلکه کردستان در این راستا رتبه نهم کشوری را دارد که بناست امسال آن را به جایگاه هشتم ارتقا دهیم.

وی اظهار کرد: استان کردستان در زمینه صنعت مرغداری در منطقه غرب و شمالغرب کشور رتبه نخست را داشته و خوشبختانه صنعت پویایی دارد.

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان گفت: مرغ مادر به‌دلیل اینکه طول دوره آن دو ساله است مشکلی ندارند و همین انعطاف فعالیت موجب شده که صنعت مرغداری در استان کردستان صنعت پویایی باشد.

وی با اشاره به فعالیت 729 واحد مرغداری در سطح استان کردستان گفت: ظرفیت تولید هر دوره این واحدهای مرغداری 14 میلیون و 600 هزار قطعه است که در طول سال می‌تواند 57 میلیون قطعه تولید داشته باشد.

 

منبع خبرگزاری: تسنیم

آدرس کوتاه :