سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۳۱ خرداد ۱۴۰۰

یک مورد از تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در کردستان شناخته شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

یک مورد از تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در کردستان شناخته شد

یک مورد از تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در کردستان شناخته شد


کردستان /سیاسی

یک مورد از تخلفات انتخاباتی تاثیرگذار در کردستان شناخته شد

شهرام ملکی گفت: بقیه موارد پس از بررسی کامل جزیی تشخیص داده شده و با تذکر برطرف شدند.

او با بیان اینکه هیات بازرسی این دوره نسبت به دور‌های قبل متفاوت بود، افزود: از روزی که انتخابات آغاز شده هیات بازرسی در وزارت کشور فعال و با طراحی یک سامانه کلیه فعالیت‌های نامزده‌ها در قبل، حین و بعد انتخابات را رصد می‌کند.

ملکی بیان کرد: هیات بازرسی در فرآینده ثبت نام کاندیدا‌ها تا انتهای انتخابات را رصد می‌کند و از روزی که انتخابات آغاز شده صد‌ها گزارش بدست ما رسیده که فقط یک مورد آن‌ها خلاف ضوابط و مقرارت بود که به هیات اجرایی و نظارت گزارش شده است.

رئیس هیات بازرسی انتخابات کردستان یادآور شد: بقیه موارد گزارش شده به صورت معمول و جزیی بود که تخلف مهمی محسوب نشد و در حدی نبود که نیاز به برخورد داشته باشد بلکه با تذکر ارشاد و راهنمایی حل شدند.

او تاکید کرد: هیات بازرسی روز انتخابات در هر شهرستان یک بازرس ویژه و برای حداکثر سه صندوق اخذ رای یک بازرس تعیین کرده تا بر کل فرآینده انتخابات نظارت داشته باشند.

ملکی گفت: توصیه شده که در تمام فرمانداری‌ها برای نامزد‌ها در حین تبلیغات ۲ جلسه توجیهی برگزار شود که باید برابر قانون چه نکات و ضوابطی را در زمان تبلیغات، روز انتخابات و بعد از انتخابات رعایت کنند.

او اظهار داشت: علاوه بر این ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی در استان زیر نظر دستگاه قضایی تشکیل شده که در راستای پیشگیری از وقوع جرم در مسائل انتخابات فعالیت می‌کند و هر آنچه که لازم است برای اینکه منجر به تشکیل پرونده در قوه قضاییه نشود، یادآوری شده است.

رییس هیات بازرسی انتخابات کردستان افزود: هیات بازرسی در تمام شهرستان‌ها مستقر در فرمانداری‌ها با شماره تماس‌های مشخص هرگونه تخلفات احتمالی را رصد و پیگیری می‌کنند تا به نتیجه برسانند.

ملکی یادآور شد: از عموم مردم استان تقاضا داریم اگر به موردی خلاف قانون برخورد کردند آن را سریعا به هیات مرکزی بازرسی مستقر در استانداری با شماره تماس ۳۳۱۶۳۸۴۲ اطلاع رسانی کنند.

او اضافه کرد: انتظار می‌رود که انتخاباتی پر شور و نشاط با حضور حداکثری مردم استان برگزار شود و مردم بتوانند از میان نامزد‌های تایید شده یازدهمین دوره مجلس اصلح‌ترین را انتخاب کنند و به مجلس بفرستند.

آدرس کوتاه :