جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

یادمان شهدای سیرانبند بانه - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

یادمان شهدای سیرانبند بانه

یادمان شهدای سیرانبند بانه


 

یادمان شهدای سیرانبند بانه در نقطه صفر مرزی قرار دارد که محل دفن 10 شهید گرانقدرای است که به دست گروهکهای ضد انقلاب در سالهای نخست انقلاب پس از 9 ماه اسارت در آن محل به شهادت رسیده اند.

سيرانبند در خط مرزي ايران و عراق قرار دارد و در آن مکان شهداي مظلوم و گمنامي که در راه اسلام و انقلاب جان خود را فدا نموده اند، آرميده اند.

شهدای گمنام سیرانبند بانه، نماد مقاومت مردم کردستان در برابر دشمنان می باشند و امنیت و آبادانی کردستان مرهون ایثارگری این شهداست.

تقدیم 823 شهید، 1260 جانباز و 93 آزاده از زمان پیروزی انقلاب اسلامی برگ زرینی در تاریخ شهرستان بانه است و باید برای آبادانی، سرافرازی، توسعه و پیشرفت این منطقه و خدمت به مردم صمیمی، دلسوز و فداکار آن تلاش و کوشش بیشتری صورت گیرد.

استان کردستان با داشتن 28 هزار کیلومتر وسعت دارای 2 هزار منطقه یادمانی ایثار و شهادت است یعنی به ازای هر 14 کیلومتر خاک کردستان، یک نقطه یادمان وجود دارد.

اگر از چهار جهت وارد استان کردستان شویم رزمگاه و یادمان‌های زیادی از شهدا وجود دارد و آنچه که لازم است ساخت این یادمان‌ها و انتقال آن رشادت‌های رزمندگان و فلسفه دفاع مقدس به نسل جوان است.

بهترین راه برای زنده‌ماندن یاد و خاطره شهدا، احیای یادمان شهدا و نگاه به عزت و عظمت آنان می باشد و حفظ و انتقال ارزش‌های آن دوران موجب ماندگاری انقلاب می‌شود.

ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی در راستای دفاع از انقلاب و ارزش‌های والای آن از تمام داشته‌های خود گذشتند که نسل امروز ما باید از دستاوردهای آنان حفاظت کند.

دلاورمردان کردستانی در طول این دوران، فراز و نشیب‌های زیادی را پشت‌سر گذاشتند تا برگ زرینی برای همیشه در کارنامه خود داشته باشند.

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده و کارگردان هنری: صمد وطن خواه

دستیار تلویزیونی: فرید آریانژاد

مجری: مازیار قبادی – ادریس الماسی – لادن کلوندی

ساخت آرم: مجید رئوفیان

وله و گرافیک: وریا خلیلی، وحید زارعی

تدوین غیرخطی: وریا خلیلی

گزارشگران: مهرداد یوسفی، کامرانی، کیوان نجفی

صدابردار: فرید صداقت

تصویربردار: فیروزی، نجفی، زارعی