جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۳ آذر ۱۳۹۹

یادمان باشد - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

یادمان باشد

یادمان باشد


Loading the player...

دفاع مقدس كه مرهون خون شهداي اين مرز و بوم است يكي از مهمترين حوادث پس از انقلاب بشمار مي رود . دفاع مقدس و تحمل جنگ تحميلي 8 ساله به عنوان سند استقامت و پايداري ايرانيان در صحيفه تاريخ و خاطره زمان ثبت و ضبط است. این برنامه با نگاهی متفاوت به دفاع مقدس  و با هدف کندوکاو در وقایع جنگ و بخصوص وقایع قبل از آغاز رسمی جنگ و غائله ی کُردستان با حضور کارشناسان حاضر در برنامه  که به سوالات و شبهات پاسخ می دهند،تهیه می شود . این برنامه نگاه صرف جنگی را کمی تغییر داده و از زوایای متفاوت تر به موضوعات جنگ و غائله ی کردستان می پردازد و به گفتگو با اهالی ایثار و پایداری می نشیند . از زبانِ مدافعان و رزمندگانِ کردستان، مکان هایی معرفی می شوند که نقاط مُهم و ِاستراتژیکِ کردستان بوده اند ، و رزمندگان خاطراتِ خود را در آن مکان ها از روزهای پایداری و حماسه نقل می کنند . این برنامه با حضور نیروهای ارتش ، سپاه پاسداران ، بسیج ، نیروی انتظامی و پیشمرگانِ کردِ مسلمان در فضایی قرینِ به جبهه و جنگ با نشانه هایی از آن همانندِ : سنگر ، تسلیحاتِ سنگین و سبک ، پوتین ، پلاک ، بی سیم و ...  در محل مورد نظر در تپه صدا و سیما ی مرکز کردستان تهیه و به صورتِ زنده پخش می شود . مهمانان با توجه به نامگذاریِ روزهایِ این هفته انتخاب و دعوت می شوند . و در نهایت سعی خواهد شد قدرت نظامی و آمادگی دفاعی کشور به تصویر کشیده شود.

آیتم ها :  
 1- پیشمرگان مسلمانِ کرد : ( نریشن + تصویر + مصاحبه با پیشمرگان  ) ؛ ( چگونگی تأسیس سازمان ، روسا و فرماندهان ، تحولاتِ سازمانی ، شهدای پیشمرگ ، انحلال سازمان ، روایتِ پیشمرگان از روزهای اغتشاش در کردستان )
2- ناگفته های مردمِ بومی  (  این آیتم حضورمردم در پشت جبهه و در مناطقِ عملیاتی كه با بسيج همه امكانات ، پشتيبان رزمندگان در آن دوران  بودند را به تصوير مي كشد) .
3- نماهنگ + دلنوشته .
4-  بررسیِ عملیات هایِ دفاعِ مقدس . به همراهِ معرفي مناطق عملياتيِ کردستان  و نقشه خوانی عملیاتهای دفاع مقدس .( نریشن + تصویر ) .

5-   گزارش : ( گزارش از رژه نیروهای مسلح ، بازدید کاروان های راهیانِ نور ، نمایش میدانیِ مجاهدت هایِ خاموش ، نمایشگاه هفته دفاع مقدس و ... که حضور مردم در ارتباط با دفاع مقدس را نشان می دهد ) .
6-  معرفی مهمانان به صورت گرافیکی .
7- سنگر سازان بی سنگر : معرفی جهادگران دفاع مقدس در استان کردستان .
8- معرفیِ زنانِ ایثارگرِ استانِ کردستان .
9-  روزشمار گرافیکیِ هفته دفاع مقدس .
همراه با آرم شروع و تیتراژ پایان و وله های رئال و گرافیکی و موسیقی متن مناسب و پلاتوی مجری در آغاز و میانه ی برنامه و  مباحث کارشناسی . 

سال تولید: 95/06/31

تهیه کننده: مهرداد یوسفی

کارگردان: شیلان زرنشان

مجری: ادریس الماسی

تصویربردار: فردین باتمانی، سیوان زارعی، کیوان محمدی، فرشید عطایی

نویسنده: مهرداد یوسفی