جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۹

گوواری فرهه نگ و هونه ر - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

گوواری فرهه نگ و هونه ر

گوواری فرهه نگ و هونه ر


 

موضوع برنامه در مورد معرفی هنرهای مختلف استان است که در تمامی زوایا، فرهنگ و هنر کردستان را مورد بررسی قرار میدهد. از جمله توجه به هنردوستان و هنرمندانی که در تمامی عرصه های هنری درخشیده اند و پیشکسوتان این عرصه، به مخاطبان محترم شناسانده می شوند.

در این برنامه سعی می شود هنر کردستان را از دیرباز تاکنون مورد بررسی قرار دهد. از جمله اینها معرق کاری، زیورآلات سنتی، فیلم کوتاه، تئاتر خیابانی، آوازها و موسیقی های کار در کردستان، لباس های محلی، داستان نویسی، سینما، نقاشی، خطاطی،  شعرای کردستان و... که برای بررسی هر کدام از این موارد ابتدا مطالبی جهت آماده سازی ذهن شنوندگان بیان می شود سپس به کمک کارشناس مربوطه، آن هنر و یا فرهنگ بیشتر به مخاطبان شناسانده می شود. معمولا کارشناسان مربوطه از پیشکسوتان این هنر هستند که تجربه کافی را در این زمینه دارند و برای انتخاب آنها با سازمان میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی و حوزه هنری، سازمان ارشاد گفتگو می شود.

کارشناسانی که در این برنامه حضور دارند ظرفیت های فرهنگی و هنری را در ارتباط با موضوع برنامه بیان می کنند و از برترین های هنر و فرهنگ استان کردستان نیز نام می برند.

این کارشناسان توسط حوزه هنری استان انتخاب می شود.

 

 

 

 

در ادامه برنامه خبرهای علمی، هنری و فرهنگی روز استان نیز عنوان می شود.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: نعیمه نادری نژاد

نویسنده: ارسلان سودمند

گوینده: ناصری

گزارشگر: محمدی

 

این برنامه را می توانید روزهای دوشنبه ساعت 14:40 دقیقه از صدای مرکز کردستان بشنوید.