جهش تولید | دوشنبه، ۲۹ دی ۱۳۹۹

گلریزان 99 نماد خلق حماسه‌ای دیگر از کردستانی‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

گلریزان 99 نماد خلق حماسه‌ای دیگر از کردستانی‌ها

گلریزان 99 نماد خلق حماسه‌ای دیگر از کردستانی‌ها


گلریزان 99 نماد خلق حماسه‌ای دیگر از کردستانی‌ها

هر ساله در ایام ماه مبارک رمضان زمزمه‌های مهربانی و بخشندگی از خیران و نیکوکاران کردستانی بیش از گذشته به گوش می‌رسد و جشنی با عنوان گلریزان به پا می‌کنند تا زندانیان جرائم غیرعمد را به آغوش خانواده‌هایشان بازگردانند امسال با وجود شیوع کرونا امکان برگزاری مراسم گلریزان به صورت حضوری نبود، اما بازهم گلریزان 99 در کردستان از طریق تلویزیون برگزار شد و نیکوکاران کردستانی‌ همچون گذشته نشان دادند که همواره به خلق حماسه عادت دارند و هیچ چیز نمی‌تواند مانع از نیکوکاری و بخشندگی مهربانی‌های آنها باشد.

رمضان سراسر رحمت و مهربانی و برکت است، دلها که مهربانتر و دستها که بخشنده‌تر می‌شوند، سایه غصه را از دل کسانیکه یکی از عزیزانشان به واسطه جرائم غیرعمد روزهای زیادی در زندان بوده‌اند را برچینند و لبخند را بر لبانشان هدیه دهند.

اهدای حقوق یک روز کارمندان استان به ستاد دیه کردستان

گلریزان امسال با حضور مسوولان استانی در فضایی باز از طریق تلویزیون برگزار شد و استاندار کردستان در این برنامه تلویزیونی با اشاره به اینکه 330 خانواده کردستانی منتظر کمک خیرین و نیکوکاران هستند، اظهار کرد: از مردم درخواست می‌شود که با کمک خود زمینه‌ساز آزادی زندانیان جرائم غیرعمد در استان باشند.

بهمن مرادنیا با بیان اینکه هم‌اکنون 40 هزار کارمند دولتی در  استان فعالیت دارند، عنوان کرد: اگر کارکنان و مسوولان ادارات دولتی و نهادهای خصوصی حقوق یک روز خود را برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد به ستاد دیه استان هدیه دهند تعداد زیادی از زندانیان جرائم غیرعمد استان به آغوش خانواده‌هایشان بازخواهند گشت.

وی یادآور شد: درد دیگران را باید درد خود بدانیم و از همدیگر دستگیری کنیم و در راه خیر همت داشته باشیم تا خانواده زندانیان را شاد کنیم.

حرکت خداپسندانه کردستانی‌ها زمینه‌ساز خوشحالی خانواده زندانیان است

نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز در این جشن گلریزان تلویزیونی تصریح کرد: کمک به فقرا نیازمند کمک همه مردم است و قطعا برای آزادی زندانیان جرائم مالی نیز باید دست به دست هم داد و با حرکت خداپسندانه و خیر مردم کردستان زمینه‌ساز خوشحالی خانواده زندانیان شد.

آیت‌الله حسینی شاهرودی با اشاره به ویژگی‌های بارز امام حسن مجتبی(ع) اضافه کرد: این امام دو بار کل اموال خود را برای کمک به نیازمندان بخشید.

وی عنوان کرد: امام حسن مجتبی(ع) اسیران را می‌گرفت و آنها را آزاد می‌کرد و باید از این صفات بارز امام حسن نیز درس بگیریم و از دلبستگی به دنیا بکاهیم.

وی گفت: کسانیکه در امر خیر شرکت می‌کنند باید برایشان درود فرستاد و از آنها تقدیر کرد و الگویی برای سایر مردم باشند تا آنها نیز از نیازمندان دستگیری کنند.

لازمه عبور از گردنه سخت قیامت دستگیری فقرا و نیازمندان است

امام جمعه شهر سنندج نیز در این برنامه عنوان کرد: ماه رمضان ماهی سراسر رحمت است و هر کار خیر و پسندیده‌ای که انجام شود ثوابش چندین برابر خواهد شد.

ماموستا فایق رستمی با اشاره به سوره بلد افزود: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید عبور از گردنه سخت روز قیامت نیاز به سه مسئله است که یکی از آن آزادی اسیر است.

وی بیان کرد: کمک به فقیر و غذا دادن به یتیمان نیز از دیگر مولفه‌های ذکر شده در قرآن کریم برای عبور از گردنه قیامت است.

جشن گلریزان، جشن نوع دوستی و مهربانی است

مدیرکل زندان‌های کردستان و نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه استان نیز بیان کرد: همه ساله در ایام ماه مبارک رمضان سالن فجر سنندج میزبان مردمانی بود که می‌آمدند تا ثابت کنند که کردستانی‌ها مردمی نوع دوست هستند و در همه حال به یاری نیازمندان جامعه می‌شتابند.

مراد فتحی افزود: در حقیقت جشن گلریزان در کردستان نمادی از فداکاری و گذشت بود و اوج نوع دوستی را به نمایش می گذاشت که متاسفانه امسال به دلیل شیوع ویروس کرونا در کشور، امکان برگزاری این جشن‌ها همچون سنوات گذشته و با حضور پرشور مردم وجود نداشت اما خوشبختانه این مردم کردستان بودند که بار دیگر اوج نوع دوستی و مهربانی را به نمایش گذاشته و حماسه‌ای عظیم به نام جشن گلریزان را در خانه‌های خود و از پشت قاب تلویزیون به نمایش گذاشتند.

مدیرکل زندان‌های کردستان با تاکید بر این موضوع که مردم حامیان اصلی ستاد دیه هستند، عنوان کرد: برنامه زنده تلویزیونی جشن گلریزان تنها توانست گوشه‌ای از حماسه حضور مردم در حمایت از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد را به نمایش بگذارد چراکه بسیاری از مردم نیز بودند که به صورت ناشناس پس از اعلام شماره حساب‌های ستاد دیه از سوی مجری برنامه، مبالغی را به حساب این ستاد مردمی واریز می‌کردند.

نائب رئیس هیأت امنای ستاد دیه کردستان با تقدیر و تشکر ویژه از مردم خونگرم و مسوولان دلسوز استان به جهت حمایت‌های بی‌دریغشان از جشن گلریزان، خاطرنشان کرد: خوشبختانه کمک‌های مردم به جشن گلریزان، اعضای ستاد دیه در استان را امیدوار کرد تا امسال نیز به برکت همین کمک‌ها بتوانند تعدادی دیگر از زندانیان جرائم غیرعمد را به کانون گرم خانواده‌هایشان بازگردانند.

فتحی با بیان این مطلب که برنامه زنده تلویزیونی دیشب، تنها نمادی از جشن گلریزان بود گفت: جشن گلریزان تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت و مردم می‌توانند کمک‌های نقدی خود را به شماره حساب‌های  77/20898989 نزد بانک ملت، 1139027600 نزد بانک تجارت و 0105951078004 نزد بانک ملی و همچنین شماره کارت 5859837003403710 همگی به نام ستاد دیه واریز نمایند.

این مقام مسوول افزود: آمار و اطلاعات مربوط به کمک‌های مردمی به ستاد دیه برای کمک به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد، در پایان ماه مبارک رمضان به سمع و نظر مردم خواهد رسید.

در این آئین استاندار و کارکنان استانداری کردستان 200 میلیون تومان، ستاد دیه کشور 70 میلیون تومان، کانون وکلای کردستان 10 میلیون تومان، نمایندگان سنندج و دیواندره در مجلس شورای اسلامی 10 میلیون تومان، بانک تجارت، بانک ملی و بسیاری از اصناف و بازاریان نیز مبالغی را به ستاد دیه استان کردستان کمک کردند.

نیوشا نادری از کودکان سنندجی نیز قلک خود را به خانواده زندانیان اهدا کرد و شادی را به کودکان این خانواده‌ها هدیه داد.

گرچه گلریزان امسال از تلویزیون پخش شد اما تا پایان ماه مبارک رمضان ستاد دیه استان آماده کمک خیرین مردم نیکوکار استان کردستان است و امیدواریم شاهد آزادی تمامی زندانیان جرائم غیرعمد استان باشیم.

آدرس کوتاه :