جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

گردهمایی مدیران بهره برداری فاضلاب سراسر کشور در سنندج آغاز شد - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

گردهمایی مدیران بهره برداری فاضلاب سراسر کشور در سنندج آغاز شد

گردهمایی مدیران بهره برداری فاضلاب سراسر کشور در سنندج آغاز شد


مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان عنوان کرد.

گردهمایی مدیران بهره برداری فاضلاب سراسر کشور در سنندج آغاز شد

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری کردستان در این گردهمایی با بیان اینکه پتانسیل های خوبی در حوزه آب و فاضلاب در استان وجود دارد گفت: هم اکنون 99.9 درصد از جمعیت شهرهای استان در قالب 24 شهر، تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب قرار دارند.
علیرضا تخت شاهی با اشاره به اینکه چهار تصفیه خانه فعال آب در سطح استان داریم افزود: همچنین چهار تصفیه خانه فاضلاب آماده بهره برداری و پنج تصفیه خانه بالای 80 درصد پیشرفت فیزیکی نیز داریم و تلاش می کنیم سال 95 وارد مدار بهره برداری شوند.
وی در ادامه اظهار کرد: در گذشته دغدغه ما دور کردن فاضلاب از شهرها و ایجاد شبکه فاضلاب بود اما امروز دغدغه ما نحوه بهره برداری از تصفیه خانه های فاضلاب است.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان افزود: در سطح کشور فعالیت های زیادی در حوزه آب و فاضلاب انجام شده و هر استان در بخشی از این حوزه بیشتر فعالیت کرده و امروز به نقطه ای رسیده ایم که در بخش آب و فاضلاب حرف برای گفتن داریم.
او اظهار کرد: در سفری که چند وقت پیش به ژاپن داشتیم، با مشاهدات انجام شده معتقدم فعالیت های کشور ما در بخش آب و فاضلاب حتی از کشور ژاپن با آن همه نظم و انضباط تکمیل تر است.
تخت شاهی در ادامه افزود: ما در بخش های عمده ای بهره بردار خوبی نیستیم و در قسمت بدیهیات مقداری بی تفاوت بوده ایم و همین بی توجهی ها موجب شده که در زمینه بهره برداری مشکل داشته باشیم.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان افزود: اساسا تصفیه خانه های کشور یکی یکی در حال وارد شدن به مدار است و ماهیت این تصفیه ها خانه هزینه است و یکی از مشکلات اساسی ما در سال های آینده عدم پاسخگویی هزینه های بهره برداری خواهد بود.
وی در ادامه به بحث پساب نیز اشاره کرد و گفت: با پساب آنگونه که باید و شاید به عنوان یک منبع درآمد اصلی برخورد نکرده ایم و با سایر کشورها در این زمینه فاصله داریم.
تخت شاهی در ادامه به تصفیه خانه فاضلاب سنندج اشاره کرد و افزود: این تصفیه خانه با وجود ارزیابی های انجام شده تکمیل ترین تصفیه خانه کشور است و از صفر تا صد این تصفیه خانه تکمیل است.
وی خواستار انجام فعالیت های اساسی در زمینه نگهداری و بهره برداری تصفیه خانه های فاضلاب شد و بر افزایش انجام بازدید های استانی مسئولان تاکید کرد.
مدیرعامل شرکت آبفای کردستان همچنین هدف از برگزاری این گردهمایی را انتقال تجارب و تبادل اطلاعات ذکر کرد و اظهار امیدواری نمود این ارتباطات استمرار داشته باشد و بتوانیم خلاء های موجود در این حوزه را رفع کنیم.
گردهمایی مدیران بهره برداری فاضلاب سراسر کشور با محوریت HES و بهره برداری از تاسیسات فاضلاب 11 و 12 اسفندماه جاری در سنندج جریان دارد.

منبع خبرگزاری:ایرنا

آدرس کوتاه :