جهش تولید | چهارشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۹

کووچی نور - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

کووچی نور

کووچی نور


 

علاقه مندی و ارادت خاص مردم شریف کردستان به وجود مقدس رسول گرامی اسلام(ص) همچون دیگر هموطنان از ویژگیهای مخاطبان مرکز کردستان می باشد.

اهداف برنامه:

آشنا ساختن هر چه بیشتر مخاطبان با شخصیت و سیره رسول بزرگوار اسلام حضرت محمد(ص) و همچنین آشنایی مخاطبان با فضائل و شخصیت حضرت امام حسن(ع)

 

محورهای موضوعی:

اسوه حسنه بودن رسول اکرم(ص) از منظر قرآن کریم. پیامبر خدا(ص) کامل کننده مکارم اخلاق. فضائل امام حسن مجتبی(ع) به عنوان پرورش یافته دامان رسول ا...(ص). تبیین جایگاه اهل بیت(ع) نزد پیامبر اعظم(ص). رسول اکرم(ص) در بیان امیر المؤمنین(ع). توسل مردم به پیامبر و شفاعت حضرت.

در این برنامه  با دعوت از کارشناسان درباره شخصیت و سیره حضرت رسول اکرم(ص) مطالب آموزنده ای برای مخاطبان ارائه خواهد شد و اطلاع رسانی از مراسمی که به مناسبت سوگواری رحلت آنحضرت در سطح استان برگزار می شود، از آیتمهای برنامه کووچی نور می باشد.

 

دیگر آیتمهای برنامه:

موسیقی باکلام و بی کلام، گزارش از شهر که به تهیه حداقل سه بخش گزارشی و گفتگو با مردم و انعکاس حال و هوای شهر می پردازد، قرائت مطالبی درباره محورهای موضوعی برنامه. قرائت پیامک های شنوندگان. تاریخچه کوتاهی از زندگانی حضرت رسول(ص)، قرائت شعر شاعران درباره پیامبر خدا(ص) و امام حسن مجتبی(ع)، بحث کارشناسی، ارتباط زنده تلفنی(ارتباط با گزارشگران مستقر در شهرها و اماکن مذهبی و مدینه منوره)، گزیده سخنرانی، حکایت و روایت در مورد زندگی پیامبر(ص)، گزیده سخنرانی از رهبر فقید انقلاب حضرت امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد شخصیت پیامبر(ص)، تواشیح و نغمات مذهبی مذهبی در سوگ پیامبر(ص) و امام حسن(ع) و دعوت از گروه تواشیح برای مرثیه خوانی (از جمله وفات نامه)

 

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: علاءالدین حسنی

نویسنده: آرش حسین پناهی

گوینده: فتانه مرادی - آرش حسین پناهی

دستیار: خاطره میرزایی

گزارشگر: محمدی


این برنامه به مناسبت رحلت پیامبر اکرم(ص) و همچنین شهادت امام حسن مجتبی(ع) با مدت زمان 120 دقیقه

از ساعت 9 لغایت 11 صبح روز جمعه 22 آذرماه از صدای مرکز کردستان به صورت زنده پخش می شود.