رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

کوته ری خه مین - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

کوته ری خه مین

 

ارادت خاص به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) از جمله امام رضا(ع) یکی از ویژگیهای مردم منطقه و مخاطبان برنامه است.

در این برنامه که به جهت آشنا ساختن هر چه بیشتر مخاطبان با شخصیت و فضایل حضرت امام رضا(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) و فضایل آن بزرگواران در دست تهیه می باشد، تلاش دارد، تا با ارائه مطالب متنوع در قالب گفتار، روایت و تبیین کارشناسی، به فضایل امام رضا(ع) و سیره عملی ایشان بپردازد. انعکاس برنامه ها و مراسم مربوط به این روز نیز در بخشهایی از برنامه انجام خواهد گرفت.

 

محورهای موضوعی برنامه:

فضایل امام رضا(ع) در منابع اسلامی با تأکید بر جایگاه علمی و اخلاقی حضرت - فضیلت زیارت حضرت و ذکر کرامات آن بزرگوار - تبیین و بررسی اوضاع سیاسی اجتماعی عصر امام رضا(ع) و آثار و برکات حضور امام رضا(ع) در ایران اسلامی.( امامزادگان و ... )

 

اجزاء و قالب های برنامه:

گفتار(کلام گوینده) شامل: اجرای متن تهیه شده درخصوص محورهای موضوعی، قرائت پیامکهای شنوندگان، تاریخچه کوتاهی از زندگانی حضرت امام رضا(ع)، موسیقی باکلام و بی کلام، گزارش از شهر که به انعکاس حال و هوای شهر و گفتگو با شهروندان می پردازد. گزارش از شهرستان، ارتباط زنده تلفنی، ارتباط زنده تلفنی با گزارشگر مستقر در حرم مطهر امام رضا(ع)، بحث کارشناسی، حضور کارشناس در استودیو برای شرح و تبیین موضوعات تعیین شده، پیامهای تلفنی (ضبطی)، درخواست از شنوندگان برای بیان علاقه مندی ها و ارادتشان به امام رضا(ع)، گزیده سخنرانی، نقل حکایتی کوتاه از فضایل امام از زبان راوی با استفاده از منابع معتبر، حکایت و روایت، تواشیح و نغمات مذهبی با دعوت از گروه تواشیح برای اجرای نغمات مذهبی مرتبط، شعر خوانی: قرائت شعر شاعران کرد در باره امام رضا(ع).

 

 

این برنامه به مناسبت سالروز شهادت امام رضا(ع) روز شنبه مورخ 91/10/23با مدت زمان 120 دقیقه

در ساعت 9 لغایت 11 بصورت زنده از صدای مرکز کردستان پخش می شود.


 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: حسین سلطانیان

نویسنده: آرش حسین پناهی

دستیار: خاطره میرزایی

گزارشگر: ندا نقیبی