رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

کوته ری خه مین - نمایش محتوای صدا

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

کوته ری خه مین

کوته ری خه مین


 

ارادت خاص به اهل بیت پیامبر اسلام(ص) از جمله امام رضا(ع) یکی از ویژگیهای مردم منطقه و مخاطبان برنامه است.

در این برنامه که به جهت آشنا ساختن هر چه بیشتر مخاطبان با شخصیت و فضایل حضرت امام رضا(ع) و اهل بیت پیامبر(ص) و فضایل آن بزرگواران در دست تهیه می باشد، تلاش دارد، تا با ارائه مطالب متنوع در قالب گفتار، روایت و تبیین کارشناسی، به فضایل امام رضا(ع) و سیره عملی ایشان بپردازد. انعکاس برنامه ها و مراسم مربوط به این روز نیز در بخشهایی از برنامه انجام خواهد گرفت.

 

محورهای موضوعی برنامه:

فضایل امام رضا(ع) در منابع اسلامی با تأکید بر جایگاه علمی و اخلاقی حضرت - فضیلت زیارت حضرت و ذکر کرامات آن بزرگوار - تبیین و بررسی اوضاع سیاسی اجتماعی عصر امام رضا(ع) و آثار و برکات حضور امام رضا(ع) در ایران اسلامی.( امامزادگان و ... )

 

اجزاء و قالب های برنامه:

گفتار(کلام گوینده) شامل: اجرای متن تهیه شده درخصوص محورهای موضوعی، قرائت پیامکهای شنوندگان، تاریخچه کوتاهی از زندگانی حضرت امام رضا(ع)، موسیقی باکلام و بی کلام، گزارش از شهر که به انعکاس حال و هوای شهر و گفتگو با شهروندان می پردازد. گزارش از شهرستان، ارتباط زنده تلفنی، ارتباط زنده تلفنی با گزارشگر مستقر در حرم مطهر امام رضا(ع)، بحث کارشناسی، حضور کارشناس در استودیو برای شرح و تبیین موضوعات تعیین شده، پیامهای تلفنی (ضبطی)، درخواست از شنوندگان برای بیان علاقه مندی ها و ارادتشان به امام رضا(ع)، گزیده سخنرانی، نقل حکایتی کوتاه از فضایل امام از زبان راوی با استفاده از منابع معتبر، حکایت و روایت، تواشیح و نغمات مذهبی با دعوت از گروه تواشیح برای اجرای نغمات مذهبی مرتبط، شعر خوانی: قرائت شعر شاعران کرد در باره امام رضا(ع).

 

 

این برنامه به مناسبت سالروز شهادت امام رضا(ع) روز شنبه مورخ 91/10/23با مدت زمان 120 دقیقه

در ساعت 9 لغایت 11 بصورت زنده از صدای مرکز کردستان پخش می شود.


 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: حسین سلطانیان

نویسنده: آرش حسین پناهی

دستیار: خاطره میرزایی

گزارشگر: ندا نقیبی