رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

کنگره شعر عاشورایی - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

برنامه های سیما

کنگره شعر عاشورایی

 

 

امام حسین علیه السلام این پاره جگر خاتم الانبیاء (ص) و فرزند برومند سید الاوصیاء علیه السلام سر بلند و پیروز در راه حق جام شهادت نوشید تا اصل شهادت در راه حق و در دفاع از دین خدا را جاودانه سازد و ارزش والای شهادت در راه اصلاح زندگی دینی و دنیایی مردم را به نسلهای بشری تا قیام قیامت بشناساند.

امام حسین علیه السلام پیروزمندانه شهید شد تا این اصل را جاودانه سازد و سخنان او و گفتارهای آموزنده خواهر بزرگوار او حضرت زینب علیه السلام، این شیر زن و قهرمان کربلا در پاسخ به طاغوتان ستمگر زمان خود و همچنان سخنان برادران و فرزندان و یاران امام حسین علیه السلام که در میان چکاچک شمشیرها در میدان مبارزه حق علیه باطل در زمین و آسمان طنین افکن بودند همه و همه حقیقت درستی جنگ حق علیه باطل و پیروزی نهایی حق علیه باطل را به همگان گوشزد می نمایند و به مؤمنان پیروزی و رستگاری را در پیروی از این راه نوید می دهند.

ارادت مردم اهل سنت استان کردستان به امام حسین (ع) انکارناپذیر است به طوری که منابع و کتاب‌های نویسندگان و شعرای این منطقه به روشنی گویای این حقیقت است. استان کردستان دارای دو بافت قومی کرد و ترک و مذاهب شیعه و سنی است که تمامی آنها هر ساله در ایام محرم در قالب دسته‌های سینه‌زنی و زنجیرزنی به عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) می‌پردازند.

 

عوامل برنامه:

تهیه کننده: فواد منصوری

دستیار تهیه: افشین ملکی

تصویربردار: سیوان زارعی - فیروز رضایی

دستیار صدا و تصویر: مصطفی نوری - حیدر رحیمی