رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۸

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است - نمایش محتوای خبر

 

 

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است

امام جمعه موقت سنندج:

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است

ماموستا سیداحسن حسینی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال‌التجاره که با حضور مدیرکل امور اجرایی زکات کشور و شورای افتاء استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دستگیری از نیازمندان و تلاش در راستای رفع مشکلات این قشر موجب رضایتمندی خدا و سعادت انسان‌ها در دنیا و آخرت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شورای زکات در استان گام‌های بسیار خوبی در راستای احیا و ترویج فرهنگ پرداخت زکات برداشته که نتیجه آن نیز کسب جایگاه برتر کردستان طی چند سال اخیر در زمینه جمع‌آوری زکات در کشور است.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: پرداخت زکات بهترین راهکار برای ایجاد و تحقق عدالت اجتماعی در جوامع اسلامی است.

حسینی از کمیته امداد نیز به عنوان یکی از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان و محرومین جامعه نام برد و گفت: مجموعه این نهاد در استان در راستای خدمت به جامعه هدف و پاسخگویی به نیازمندان به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: ارتباط مدیرکل این دستگاه با جامعه روحانیون موجب شده علما و ماموستایان استان بهترین مبلغین برای اطلاع‌رسانی خدمات این نهاد به جامعه باشند.

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: جامعه روحانیون استان در راستای فرهنگ‌سازی و تبلیغ پرداخت زکات نیز ثابت قدم هستند و از هر ظرفیتی به ویژه تریبون‌های نماز جمعه برای ترغیب و تشویق مردم به پرداخت زکات بهره‌گیری می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: پرداخت زکات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا جایکه خداوند تبارک و تعالی در بیش از ۳۲ نقطه قرآن در کنار نماز به اهمیت پرداخت زکات اشاره و تاکید کرده است.

وی گفت: یاری مظلومان و مقابله با ظالمان از دستورات دین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره مورد تاکید دین اسلام و بزرگان دین قرار گرفته است.