جهش تولید | دوشنبه، ۵ آبان ۱۳۹۹

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است


امام جمعه موقت سنندج:

کمیته امداد از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان است

ماموستا سیداحسن حسینی شامگاه دوشنبه در نشست تخصصی زکات فطریه و مال‌التجاره که با حضور مدیرکل امور اجرایی زکات کشور و شورای افتاء استان کردستان در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: دستگیری از نیازمندان و تلاش در راستای رفع مشکلات این قشر موجب رضایتمندی خدا و سعادت انسان‌ها در دنیا و آخرت می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: شورای زکات در استان گام‌های بسیار خوبی در راستای احیا و ترویج فرهنگ پرداخت زکات برداشته که نتیجه آن نیز کسب جایگاه برتر کردستان طی چند سال اخیر در زمینه جمع‌آوری زکات در کشور است.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: پرداخت زکات بهترین راهکار برای ایجاد و تحقق عدالت اجتماعی در جوامع اسلامی است.

حسینی از کمیته امداد نیز به عنوان یکی از دستگاه‌های موفق در بحث کمک به نیازمندان و محرومین جامعه نام برد و گفت: مجموعه این نهاد در استان در راستای خدمت به جامعه هدف و پاسخگویی به نیازمندان به بهترین شکل ممکن عمل می‌کنند.

وی تصریح کرد: ارتباط مدیرکل این دستگاه با جامعه روحانیون موجب شده علما و ماموستایان استان بهترین مبلغین برای اطلاع‌رسانی خدمات این نهاد به جامعه باشند.

امام جمعه موقت سنندج اضافه کرد: جامعه روحانیون استان در راستای فرهنگ‌سازی و تبلیغ پرداخت زکات نیز ثابت قدم هستند و از هر ظرفیتی به ویژه تریبون‌های نماز جمعه برای ترغیب و تشویق مردم به پرداخت زکات بهره‌گیری می‌کنند.

حسینی اظهار داشت: پرداخت زکات از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است تا جایکه خداوند تبارک و تعالی در بیش از ۳۲ نقطه قرآن در کنار نماز به اهمیت پرداخت زکات اشاره و تاکید کرده است.

وی گفت: یاری مظلومان و مقابله با ظالمان از دستورات دین اسلام از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره مورد تاکید دین اسلام و بزرگان دین قرار گرفته است.

 

آدرس کوتاه :