سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲ تیر ۱۴۰۰

کمک 21 میلیارد ریالی کمیته امداد کردستان به بیماران صعب‌العلاج - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کمک 21 میلیارد ریالی کمیته امداد کردستان به بیماران صعب‌العلاج

کمک 21 میلیارد ریالی کمیته امداد کردستان به بیماران صعب‌العلاج


مدیرکل کمیته امداد کردستان خبر داد:

کمک 21 میلیارد ریالی کمیته امداد کردستان به بیماران صعب‌العلاج

محمدرسول شیخی‌زاده شامگاه چهارشنبه در نشست با خیرین استان کردستان که با حضور معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کمیته امداد در حال حاضر از یک هزار و 800 کودک مبتلا به سوءتغذیه در استان حمایت می‌کند.

به گفته وی، 186 نفر از این کودکان به صورت کامل زیرپوشش خدمات این نهاد هستند و در سال‌جاری 3 میلیارد و  878 میلیون ریال به آنها کمک شده است.

شیخی‌زاده خاطرنشان کرد: در سال گذشته 40 درصد شامل 688 کودک دچار سوء تغذیه با ارائه خدمات مختلف بهبود پیدا کرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد کردستان در حال حاضر از 196 بیمار خاص نیازمند حمایت می‌کند، اذعان کرد: یک هزار و 17 بیمار صعب‌العلاج نیز زیرپوشش خدمات این نهاد قرار دارند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان اذعان کرد: این نهاد از ابتدای امسال تا 15 مرداد21 میلیارد و 64 میلیون ریال به بیماران صعب‌العلاج کمک کرده است.

وی اظهار داشت: 479 بیمار زمین گیر نیز در حال حاضر از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند و امسال بیش از یک‌میلیارد و 437 میلیون در این زمینه هزینه شده است.

شیخی‌زاده به برخی خدمات این نهاد در زمینه احداث و بازسازی مسکن برای مددجویان اذعان کرد: در سال گذشته 234 واحد مسکن مددجویی در شهر و روستاهای استان احداث شده است.

وی خاطرنشان کرد: در کنار احداث این تعداد واحد مسکن مددجویی 832 واحد نیز بازسازی شده است.

به گفته مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کردستان، برای انجام این مهم 80 میلیارد ریال از محل اعتبارات امدادی، زکات، صدقات و کمک‌های مردمی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه برنام امسال کمیته امداد احداث و بازسازی یک‌هزار و 300 واحد مسکن مددجویی است، اذعان کرد:  55 میلیارد ریال از اعتبارات این مهم از محل اعتبارات امدادی، 30 میلیارد ریال از محل تسهیلات صندوق ولایت و 39 میلیدر ریال شامل 30 درصد از کل اعتبار مورد نیاز از محل زکات و مشارکت‌های مردمی تامین خواهد شد.

 

منبع خبرگزاری: فارس

آدرس کوتاه :