جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

کمک‌های میلیاردی واحد‌های صنعتی و معدنی استان برای مقابله با کرونا - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کمک‌های میلیاردی واحد‌های صنعتی و معدنی استان برای مقابله با کرونا

کمک‌های میلیاردی واحد‌های صنعتی و معدنی استان برای مقابله با کرونا


کمک‌های میلیاردی واحد‌های صنعتی و معدنی استان برای مقابله با کرونا

به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز کردستان، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان گفت: واحد‌های صنعتی و معدنی استان بعد از شیوع ویروس کرونا تاکنون بیش از سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای خرید کالا‌ها و تجهیزات پزشکی کمک کردند.
محمد دره‌وزمی افزود: اسفند، ماه طلایی کسب و کار واحد‌های صنفی است و ماه پایانی سال ۹۸ برای حفظ سلامت آحاد مردم در مقابل بیماری کرونا، بازار در این استان هم مانند دیگر استان‌های کشور تعطیل شد.
دره وزمی با اشاره به اینکه واحد‌های صنفی کردستان در این اقدام ملی پیشرو بودند، افزود: ۶۹ هزار و ۹۳۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب در این استان وجود دارد که از این تعداد حدود ۶ هزار واحد جزو واحد‌های پرخطر در ایام کرونا شناسایی شدند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه گشت‌های مشترک با محوریت فرمانداری و مرکز بهداشت در شهرستان‌های مختلف برای بازدید از واحد‌های صنفی تشکیل شد، اضافه کرد: در نتیجه گشت و بازرسی‌های انجام شده بیش از یک هزار واحد صنفی پرخطر در استان شامل چندین پاساژ و مجتمع تجاری پلمب شد.
دره‌وزمی به حمایت‌های صنعتگران و معدنکاران استان در ایام کرونا اشاره کرد و گفت: بیش از سه میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان کمک مالی به همت صاحبان واحد‌های صنعتی و معدنی در استان جمع‌آوری و برای تهیه کالا و تجهیزات پزشکی مورد نیاز دانشگاه علوم پزشکی کردستان هزینه شد.
وی از دیگر اقدامات انجام شده این سازمان در راستای مقابله با کرونا را تغییر خط تولید چهار واحد صنعتی در استان اعلام کرد و گفت: تاکنون ۱۰۰ هزار لیتر الکل اتانول در اختیار این واحد‌ها قرار گرفته است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان اضافه کرد:با این میزان الکل اختصاص داده شده به استان بیش از ۳۵۰ هزار بطری محلول ضدعفونی کننده تولید و روانه بازار شده است.
دره‌وزمی یادآور شد: در این مدت ۸۰ هزار عدد ماسک سه لایه و بیش از ۱۴ هزار عدد ماسک N ۹۵ به طور رایگان از طرف این سازمان به دانشگاه علوم پزشکی استان اهدا شد.
وی اظهار داشت: علاوه براین، ۶۲ هزار بسته اقلام بهداشتی و ۲۲ هزار بسته اقلام خوراکی توسط این سازمان تهیه شد که اعتبار موردنیاز خرید این کالا‌ها توسط نهاد‌های دیگر تامین شده است.

آدرس کوتاه :