جهش تولید | پنج‌شنبه، ۹ بهمن ۱۳۹۹

کمربند ایمنی حفاظت از منابع طبیعی در سقز ایجاد می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

خبر کردستان

کمربند ایمنی حفاظت از منابع طبیعی در سقز ایجاد می شود

کمربند ایمنی حفاظت از منابع طبیعی در سقز ایجاد می شود


رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز عنوان کرد:

کمربند ایمنی حفاظت از منابع طبیعی در سقز ایجاد می شود

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سقز گفت: ایجاد کمربند ایمنی در زمین های روستای' ناصر آباد' به مساحت پنج کیلومتر از برنامه های این اداره برای توسعه جنگل کاری در این شهرستان است.

عثمان افتخاری در مراسم کاشت دو هزار اصله نهال در منطقه قهرآباد سقز افزود: این کمربند با استفاده از قطعات فیزیکی (بلوک سیمانی) در محدوده این روستا -که تقریبا مرز بین سقز و دیواندره است- ایجاد خواهد شد.
وی احداث کمربند حفاظتی را یکی از برنامه های دفتر فنی حفاظت و حمایت سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور برشمرد و اضافه کرد: این برنامه، از ابتدای سال 1374 با هدف حراست و حفاظت از عرصه های طبیعی و ایجاد مرز منابع طبیعی و عرصه مردمی آغاز شده است.
او یادآورشد: در سال های گذشته طرح ایجاد کمربند حفاظتی به صورت فیزیکی با احداث کانال و قطعات فیزیکی اجرا می شد که از سال گذشته به صورت نوار سبز، با کاشت گونه های با قابلیت اقتصادی در برخی از شهرهای کشور ایجاد شده است.
افتخاری اعلا م کرد: تا پایان هفته منابع طبیعی 10 هزار نهال از نوع جنگلی، بلوط، بنه، سرو خمره ای و سرو نقره ای با همکاری شهرداری، اداره ها و سازمان های مردم نهاد در این شهرستان کاشته می شود.
وی اعلام کرد: شهرستان سقز داری 12 هزار هکتار جنگل از گونه های بلوط، زالزالک، گلابی وحشی، گردو و بادام است.
در تقویم کشور 15 اسفند ماه به عنوان روز منابع طبیعی و از آن روز تا 22 اسفند ماه به نام هفته منابع طبیعی نامگذاری شده است.
سقز در 190 کیلومتری شمال غربی سنندج واقع شده است.

منبع خبرگزاری: ایرنا

آدرس کوتاه :